reklama
reklama

Czego dorobił się były burmistrz Andrychowa, zanim pożegnał się ze stanowiskiem?

Polityka, Wiadomości, 06.06.2024 18:00, eł
Sprzedał mieszkanie i zaczął budowę domu.
Czego dorobił się były burmistrz Andrychowa, zanim pożegnał się ze stanowiskiem?

Majątki osób publicznych są jawne. Samorządowcy co roku składają oświadczenia majątkowe, które następnie są publikowane w Biuletynie Informacji Publicznej. Dzięki temu wiadomo, czego dorobił się były burmistrz Andrychowa (obecnie radny miejski), zanim pożegnał się ze stanowiskiem najważniejszej osoby w gminie.

W ostatnim roku swoich rządów w Andrychowie Tomasz Żak nie powiększył w znaczący sposób swoich oszczędności, mimo że sprzedał w tym czasie mieszkanie. Zaczął jednak budowę domu. Jego oszczędności wynosiły na koniec ubiegłego roku około 65 tys. zł, 650 euro oraz 5000 USD oraz 4,8 tys. zł wkładu w kasie zapomogowo-pożyczkowej. Dochody Tomasza Żaka w ubiegłym roku to: 302,5 tys. zł (wynagrodzenie burmistrza) i 120 tys. zł ze sprzedaży mieszkania.

Dom, który były włodarz buduje razem z żoną ma powierzchnię 143,64 m2. Jego wartość Tomasz Żak ocenia na około 550 tys. zł. Inwestycja powstaje na działce wartej 80 tys. zł. Prócz tego samorządowiec jest właścicielem połowy mieszkania o powierzchni 103,5 m², wycenianego przez niego na 400 tys. zł. Ma też garaż i udziały we własności gruntów, których wartość szacuje na 32 tys. zł.

Włodarz i jego żona posiadają samochody mitsubishi outlander z 2020 roku oraz MINI (BMW) z 2021 roku.

Para ma też trochę zobowiązań: 5,9 tys. zł kredytu konsumpcyjnego na potrzeby bieżące i przyznany, ale nie wykorzystany kredyt liniowy w kwocie 50 tys. zł. Do tego dochodzą leasingi na zakup samochodów – jeden powyżej 62,1 tys. zł, drugi około 61 tys. zł.


Foto: Edyta Łepkowska
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

radzio1997, 07.06.2024 07:18

nie ma ciekawszych tematów?? serio? W tym tygodniu akurat byłem w magistracie i nie do wiary! na korytarzach szaleje wykopana jak Maryla Rodowicz z pod ziemi parkingowa Grażyna!? Pana kierownika nie znam ale jak wszyscy maja składać oświadczenia to dlaczego tego nie robi? niech wyjaśniają? ale serio, przyszła nowa władza ma robić porządki ok! ale bez jaj co tam robią skamieliny? ;)

NOWY ANDRYCHÓW, 06.06.2024 21:43

Szanowni Państwo, Zwracam się do Was z pytaniem, które nurtuje mnie od jakiegoś czasu. Dotyczy ono Kierownika Inwestycji, Pana Szymona Wnęczaka. Jak wszyscy wiemy, osoby pełniące funkcje publiczne są zobowiązane do składania oświadczeń majątkowych. Jest to ważny element transparentności i uczciwości w administracji publicznej. Jednakże, zauważyłem, że Pan Wnęczak nie składa takiego oświadczenia, ewentualnie proszę podać gdzie można znaleźć oświadczenie Pana Wnęczak . Zastanawiam się, dlaczego tak się dzieje? Czy jest to zgodne z przepisami i moralnie akceptowalne? A może istnieje jakieś drugie dno tej sytuacji, którego nie jesteśmy świadomi? Proszę o ewentualne wyjaśnienia. Czy ktoś z Was ma podobne odczucia lub dodatkowe informacje na ten temat?

NOWY ANDRYCHÓW, 06.06.2024 21:31

hahahaha kto się na to dał nabrać ?

Obserwator, 06.06.2024 19:00

Budowa domu pod Andrychowem to już legenda która krąży od 14 lat , a zakończenia tej historii nie widać. W tych oświadczeniach majątkowych jeszcze powinni być uwzględnieni małżonkowie, wystarczy poczytać jak niektórzy przepisują wszystko na żony i oficjalnie nic nie mają