reklama
reklama

Co dalej z prawami miejskimi dla Lanckorony

Polityka, Wiadomości, 03.10.2022 09:15, red
To jeszcze nie koniec.
Co dalej z prawami miejskimi dla Lanckorony
Mieszkańcy gminy Lanckorona mieli ostatnio okazje uczestniczyć w w konsultacjach społecznych w sprawie nadania Lanckoronie praw miejskich. Konsultacje już się zakończyły, ich wyniki nie zostały na razie opublikowane. Tylko nieoficjalnie wiadomo, że uczestniczący w konsultacjach mieszkańcy nie poparli dążeń władz gminy, aby Lanckorona została miastem.

Koniec tematu? Nic z tego. Wójt gminy Lanckorona Tadeusz Łopata poinformował właśnie, że sam złożył ostatnio wniosek do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych o nadanie Lanckoronie praw miejskich. Mieszkańcy są oburzeni.

- Na zebraniu wiejskim w Izdebniku wójt oficjalnie przyznał, że sam złożył wniosek do MSWiA o prawa miejskie w Lanckoronie uzasadniając to tym, że ma do tego prawo.
A gdzie prawa mieszkańców? Wygląda na to, że nie macie żadnych praw. A wasze głosy w tej sprawie i tak nie mają żadnego znaczenia - komentuje jedna z mieszkanek.
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

***** ***, 03.10.2022 13:50

Do zobaczenia przy urnie.

Zibi33, 03.10.2022 12:00

Tak to już z tymi wójtami , w głowach się przewraca dlatego max dwie kadencje i wypad bo gminy to nie prywatne folwarki