reklama

Duży supermarket w Andrychowie otwarty w niedziele

Gospodarka, Wiadomości, 03.10.2022 10:00, red
Powstał w nim klub czytelnika.
Duży supermarket w Andrychowie otwarty w niedziele

Wprawdzie od lutego tego roku obowiązują nowe przepisy, które miały zlikwidować możliwość omijania zakazu handlu w niedziele i święta, ale właściciele sklepów doszukali się innych innych luk prawnych, które pozwalają im prowadzić działalność we wszystkie dni tygodnia.

W Andrychowie otwarty w niedziele jest już supermarket Intermarche przy ulicy Włókniarzy. Powstał w nim.... klub czytelnika, a - zgodnie z przepisami kluby czytelnika mogą działać nawet w niedzielę. Sklep w Andrychowie zachęca: "rób wygodne zakupy i wypożyczaj książki". W ostatnią niedzielę w sklepie zorganizowano nawet spotkanie pisarzem literatury dziecięcej Markiem Wnukowskim.

Media informują, że do otwarcia sklepów w niedziele przymierza się także sieć Biedronka.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

seba77, 05.10.2022 16:21

Tomek. Jak chcesz to pracuj w niedzielę i święta. Zapraszam całą rodzinkę do pracy zobaczysz jak to fajnie. A na chwilę obecną nie pajacuj.

tomekх, 03.10.2022 13:59

Mam nadzieję że jak PAN Donald przejmie władzę to nawet we święta sklepy będą otwarte, wy pisioki myślicie że zagraniczne koncerny to jakieś fundację charytatywne ? pisiory by tylko dla ludzi coś robiły a te biedne sieci sklepów to co ? im się już nic nie należy.

tomekx, 03.10.2022 12:02

A co cię to obchodzi za ile pracują,skoro pracują to znaczy że akceptują warunki.Swoją drogą państwo pis po raz kolejny pokazało że jest państwem z tektury.Tak się kończą byle jakie przepisy

Koniczynka, 03.10.2022 11:15

Teraz jeszcze pracodawca niech przedstawi fakty za jaką pensję tam się pracuje... Czy za niedzielę pracownik ma 300zl netto? Jest to dobrowolne czy zmuszanie pracownika do pracy? Kodeks pracy mówi jasno 21 dni roboczych i 9-10 dni wolnych w każdym miesiącu. Za sobotę każdy pracownik ma mieć dzień wolny, jeśli jest inaczej a w kilku sklepach tak jest w Andrychowie to pora złożyć donos do inspekcji pracy, pracownicy jeśli pracujecie dłużej i więcej a pracodawca ubezpieczenie od Was płaci od pensji minimalnej to już tym się powinna zająć prokuratora, urząd skarbowy i ZUS.