reklama
reklama

Były przewodniczący Rady Miejskiej w Andrychowie docieka, co dzieje się w magistracie

Polityka, Wiadomości, 05.06.2024 15:12, eł

W urzędzie pewne osoby czują się od kilku tygodni jak u siebie w domu, a przez większość tego czasu nie było wiadomo, jakie stanowiska w nim zajmują.

Były przewodniczący Rady Miejskiej w Andrychowie docieka, co dzieje się w magistracie

Jak już pisaliśmy, w andrychowskim magistracie od początku nowej kadencji doszło do dziwnych roszad na urzędowych stanowiskach. Jak się okazuje, nawet radni nie wiedzieli, co się tam dzieje. Jeden z nich, Roman Babski (jeszcze nie tak dawno przewodniczący Rady Miejskiej, a obecnie opozycyjny radny), skierował w tej sprawie zapytanie do burmistrz Beaty Smolec.

Chyba nikt nie zdawał sobie sprawy, że przez około trzy tygodnie wiceburmistrzem Andrychowa była Agnieszka Perończyk-Adamek, która po tym czasie została sekretarzem gminy. Z kolei Aleksander Kasperek, którego Beata Smolec w dniu rozpoczęcia rządów przedstawiła jako swego zastępcę, był na początku dyrektorem biura burmistrza. Na stanowisko wiceburmistrza został powołany dopiero 28 maja. Pisaliśmy o tym wszystkim w artykule: Dziwne przetasowania na stanowiskach w andrychowskim magistracie.

Zanim ujawniliśmy tę sprawę, były przewodniczący Rady Miejskiej w Andrychowie Roman Babski skierował do burmistrz Beaty Smolec zapytanie o obecność między innymi wymienionych wyżej osób w Urzędzie Miejskim w Andrychowie. Zapytał, w oparciu o jakie umocowania prawne Agnieszka Perończyk-Adamek, Aleksander Kasperek i emerytowana sekretarz gminy Grażyna Łoboda przebywali w magistracie 8 i 9 maja, mając nieskrępowany dostęp do wszystkich pomieszczeń i dokumentów. Dociekał też, czy wskazane osoby miały upoważnienie do wglądu i przetwarzania chronionych informacji i czy zostało to zgłoszone inspektorowi ochrony danych osobowych.

Z odpowiedzi, której pani burmistrz udzieliła mu 4 czerwca wynika, że Agnieszka Perończyk-Adamek była 8 maja w urzędzie, by załatwić formalności związane ze złożeniem rezygnacji z mandatu radnej (choć została zaprzysiężona do pełnienia tej funkcji poprzedniego dnia). Zaś 9 maja przyszła tam z powodu powołania jej na stanowisko wiceburmistrza.

Beata Smolec wyjaśniła też, że Aleksander Kasperek 8 maja dostał w urzędzie posadę na zastępstwo za innego pracownika „w czasie jego usprawiedliwionej nieobecności”. Burmistrz dodała, że zatrudnienie obu tych osób uprawniło je do dostępu do dokumentów urzędowych.

Pani Grażyna Łoboda w dniu 8 maja przebywała na terenie Urzędu Miejskiego jako gość, gdyż została przeze mnie zaproszona na spotkanie i nie miała dostępu do dokumentów urzędowych. 9 maja, zgodnie z moją wiedzą, nie była obecna w Urzędzie Miejskim” - poinformowała Beata Smolec, dodając: - „Wobec powyższego nie doszło do bezprawnego naruszenia informacji prawem chronionych i nie było podstaw do dokonania zgłoszenia inspektorowi ochrony danych”.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

naga_prawda, 11.06.2024 08:49

Była obawa że to kolejna osoba w urzędzie co nie wiadomo kim jest, po co, od kiedy, do kiedy, zaproszona, zatrudniona, powołana, odwołana. Ale widzę wybijającą się wiedzę, przebogate doświadczenie, niespotykane kompetencje, wybitne zaangażowanie i umiejetność pozyskiwania danych oraz celność dedukcji. Mogemy być spokojne o losy tego miasta.

home, 07.06.2024 14:14

podobno ta co konkurs wygrała nic nie umie, uczą ją, ale też wszystko opornie idzie i dlatego musi tamta przyjeżdżać

PracownikUrzedu, 07.06.2024 11:18

Starsza Pani Sekretarz jak została zaproszona 8 maja tak do tej pory ja zapraszają ;) Ciekawe dlaczego??

Nożownik, 06.06.2024 21:59

@naga_prawda Jeśli interesuje cię prawda to poszukaj na dnie kieszeni odwagę cywilną i po prostu odezwij się na priv skoro tak wzbudzam twoją ciekawość. Naprawdę nie gryzę. Dziękuję również za uznanie co do mojej popularności choć jej nie jestem taki pewien;). Co do zarzutów to chętnie odpowiem, budżet dostępny jest w BIP każdy może go przeczytać, a że śledzę finanse gminy od jakiś 7 lat to wiem na czym gmina stoi i w jakiej sytuacji ekonomicznej jest. Audyty były zapowiadane całą kampanie więc nie trudno drogą dedukcji dojść do tego że pewnie się odbywają. A przynajmniej tak zrobiłbym każdy rozsądny zsrząca przejmując nowy dla siebie "projekt" . Nie wiem tylko o co chodzi z dokumentami ale może na priv się dowiem. Pragnę tylko zaznaczyć że jak każdy mieszkaniec tej gminy mam prawo iść do burmistrza I rozmawiać o sprawach bieżących naszej gminy, a jest parę tematów które mam cały czas w głowie tj. Chodnik na ulicy inwałdzkiej ( kiedy i odkąd doķąd) był chucznie zapowiadany przez ex burmistrza że już teraz ale niestety zapomniał zarezerwować środków w budżecie, bezpieczeństwo w centrum miasta a dokładnie zgraję żebrajacych, śmiecących i obnażających się meneli. Walczę z tym od dłuższego czasu ale straz miejska za ex burmistrza nie widziała problemu a policja przyjeżdżała tylko na wezwania. Piesze patrole przestały u nas istnieć od kilku lat. Oczywiście mniejszych spraw jest więcej, ale jako aktywny obywatel, mieszkaniec naszej gminy i przedsiębiorca wolę je załatwiać skutecznie i rozmawiać o problemie. Zamiast wylewać swoje życiowe flustracje w internecie pod pseudonimem. Pozdrawiam serdecznie i życzę więcej radości z życia

naga_prawda, 06.06.2024 13:34

czy szanowni radni i dziennikarze mogliby sprawdzić i dopytać, jaką rolę obecnie w urzędzie pełni znany wszystkim Nożownik, z publikowanych przez niego postów wynika, że ma dostęp do informacji, które raczej powinny być dostępne tylko dla osob upoważnionych (budżet, audyty spółek, dokumenty). Czy pani smolec może również i to wytłumaczyć wyborcom? Jaką bajeczkę usłyszymy tym razem?

naga_prawda, 06.06.2024 12:23

czy szanowni radni i dziennikarze mogliby sprawdzić i dopytać, jaką rolę obecnie w urzędzie pełni znany wszystkim Nożownik, z publikowanych przez niego postów wynika, że ma dostęp do informacji, które raczej powinny być dostępne tylko dla osob upoważnionych (budżet, audyty spółek, dokumenty). Czy pani smolec może również i to wytłumaczyć wyborcom? Jaką bajeczkę usłyszymy tym razem?

bot, 06.06.2024 10:39

https://www.tysol.pl/a122817-absolutny-skandal-obroncy-polskiej-granicy-w-kajdankach

melisa, 06.06.2024 10:29

Ale jakie inwestycje? Inwestycji nie będzie. Chyba widzicie co lubi obecna ekipa - przaśne festyny i pikniki. Na to będą pieniądze i na pensje i stanowiska. Codziennie tu przychodzą członkowie "drużyny" po spłatę obiecanych obietnic i apanaże.

krl13, 06.06.2024 10:18

Ja się pytam jakie plany inwestycyjne na ten rok? Na co pójdzie kasa z budżetu? Żadnych nowych przetargów, gdzie te szumne plany, które były w obietnicach przedwyborczych kandydatów Pani Burmistrz? Powinna je wszystkie pozbierać do kupy i działać. Grunt, że pensyjka ustalona i stanowiska rozdane. A ludzie wierzyli, że się coś zmieni na lepsze. Powodzenia, zmiana była potrzebie, ale jak widać trafiliśmy z deszczu pod rynnę. Słabe to.

konto, 06.06.2024 08:16

Smolec już się skarży a to sąsiadkom, a to na kijach, a to u fryzjerki, że to wszystko ta baba od reklamy jej robi, że tak na nią naciska, wymusza, że sama już nie wie co dalej robić. Ja myślę że ona tylko próbuje z siebie zrzucić odpowiedzialność, ale ludzie już przejrzeli na oczy, kto tu mija się z prawdą.

bot, 06.06.2024 08:09

https://niezalezna.pl/polityka/tusk-milczy-ws-aresztowania-zolnierzy-a-jeszcze-wczoraj-byl-na-granicy-i-glosil-swoja-propagande-wideo/519454

Feel Free, 06.06.2024 01:00

(っ◔◡◔)っ ♥

Feel Free, 06.06.2024 00:58

@beskidmaly - równo 6 tygodni wytrzymałeś tym razem: „beskidmaly, 25.04.2024 10:13 Jeszcze żeby przestał nadawać Feel Free to by już dobrze było.”

melisa, 05.06.2024 22:47

No i jest odpowiedź, dlaczego nic się nie robi w mieście. Nie o miasto tu chodzi, a o kompleksy obecnej Nadburmistrz w stosunku do Pana Burmistrza Żaka, który jest 10 poziomów ponad. Po to siedzi po nocach w urzędzie i tworzy dokumenty. Kopiuj wklej, Kopiuj wklej, kopiuj wklej, kopiuj wklej.

Nareszcie_zmiana, 05.06.2024 22:13

tomex jak to kto tęski? Nie wiesz ? Prokuratorzy bo będą mieli pełne ręce roboty :)

tomekx, 05.06.2024 21:47

Buhahahahahha.Ko już tęskni za burmistrzem Panem Tomaszem Żakiem?

bot, 05.06.2024 20:59

https://tvrepublika.pl/Szokujace-dane-Niemcy-wysylaja-nam-JUZ-tysiace-imigrantow-Co-robi-polski-rzad,163277.html

beskidmaly, 05.06.2024 20:12

A co tak cichutko teraz siedzą jak myszki pod miotłą Nasi najlepsi hejterzy tacy jak Zakolog, jak Feer Flee i paru innych. Zrobili swoja robotę i nie ma kto płacić ojoj. Co teraz jest tak dobrze więc nie piszemy? Mamusia zabroniła czy Pani sekretarz!

Koniczynka, 05.06.2024 18:22

Pytanie czy Beata przeprosi wszystkich mieszkańców miasta i gminy Andrychów za swoje zachowanie, czyny i kłamstwa??? To twoja pierwsza i zarazem ostatnia kadencja.

Bento_A.A., 05.06.2024 18:08

I jeszcze mimo wszystko taka "dobra rada", pytanie do Pani Smolec - czy Pani nie widzi, że cały syf za wyczyny klamkonosa i spółki bierze Pani na siebie? Że to Pani traci swoją wiarygodność, że to na Pani konto idą te wszystkie matactwa? że to Pani przez 3 tygodnie straciła całe dobre imię? wszyscy mówią, że jest Pani sterowalna, niesamodzielna, a to chyba nie o to chodziło? A wszystko dla kogo? Dla Pani przyjaciół, którzy sprawdzili się w Pani życiu od lat? Nie, to wszystko straciła Pani dla ludzi, którzy na Pani plecach chcieli dostać się do urzędu! Ciekawa jest Pani, jakie są ich prawdziwe zamiary? Bo na pewno nie Pani dobro, jak widać.

Bento_A.A., 05.06.2024 17:59

Ręce opadają - 7 maja pani Smolec ogłosiła, że Pan Kasperek będzie jej zastępcą, a już 8 maja zatrudniła go jednak jako dyrektora biura. Czyli już 7 maja świadomie wprowadziła wyborców w błąd? W poprzednik artykule tłumaczyła że w trakcie okazało się, że Kacperek nie może być vice, a teraz jednak okazuje się, że już 7 nie mówiła nam prawdy? Pytanie, czy ta Pani od początku jej pobytu w urzędzie chociaż raz powiedziała prawdę?

Zibi33, 05.06.2024 15:30

Cyrk nad cyrki a to pyta ten inteligent co z maczugą latał ?