reklama

Burmistrz: "Widać zdaniem PiS dzieci w naszych szkołach nie zasługują na godne warunki"

, Polityka, Wiadomości, 21.07.2022 13:50, GM
Dla Kęt i Andrychowa nie ma pieniędzy. Dlaczego?
Burmistrz:
Niedawno politycy PiS już po raz drugi w ostatnim czasie rozdawali samorządowcom tekturowe czeki, mające stanowić dowód przyznania dotacji na inwestycje w gminach z budżetu państwa.

Nie wszyscy dostali. Pieniędzy zabrakło m.in. dla Andrychowa (na remont osiedla Olszyny i Szkoły Podstawowej nr 5). Nic nie dostały również Kęty. Uzasadnienia odmowy przyznania dotacji nie ma żadnego, a chodzi przecież o pieniądze publiczne, podatników.

Nie brakuje jednak komentarzy, że PiS rozdaje publiczne pieniądze uznaniowo - częściej i więcej dotacji na inwestycje dostają gminy, których włodarze nie krytykują rządu.


Samorządowcy z Kęt i Andrychowa są zawiedzeni, ponieważ "dzięki" rządowi nie będą mogli zrealizować potrzebnych mieszkańcom inwestycji. Muszą poszukać innych źródeł finansowania.

Krzysztof Klęczar - burmistrz Kęt i szef PSL w Małopolsce - dosyć ostro wypowiedział się w tej sprawie. Oto jego komentarz:
"Kilka dni temu Premier nad Jeziorem Żywieckim obiecał 40 mln euro na rewitalizację jeziora. Tymczasem Gmina Kęty w ostatnim naborze złożyła wnioski na budowę obiektu sportowego przy Szkole Podstawowej nr 2 i wymianę stropów w Szkole Podstawowej nr 1 w Kętach. Nie dostaliśmy nic. Jakie jest uzasadnienie? Nie ma żadnego.

Widać zdaniem PiS dzieci w naszych szkołach nie zasługują na godne warunki. Wczoraj za to się dowiedzieliśmy, że będą dopłaty 3 tys. dla gospodarstw domowych na węgiel, którego dla Polaków i tak zabraknie. W Urzędzie już urywają się telefony. Ceny w sklepach szaleją. Nie ceny towarów luksusowych. Ceny towarów pierwszej potrzeby. Wiem to, bo robię zakupy. Politycy prześcigają się w populizmie, "plusami" gaszą pożary i społeczne niepokoje, samorządy systematycznie tracą dochody i kompetencje a o podziale publicznych pieniędzy decydują już nie eksperci, nie komisje, ale prominentni lokalni politycy.

Wyniki naborów posłowie PiS ogłaszają na facebooku. Paliwo sięga 8 złotych, nikomu to nie przeszkadza. Gdy "za Tuska" zbliżało się do 5 złotych, zdawało się, że będzie rewolucja. W polityce od szczebla sołectwa po Sejm i Senat nie liczy się już, co dobrego zrobiłeś, ale to, ile "dałeś". To już przestaje być polityka. To jawne kupczenie.

Nasi Dziadkowie walczyli o wolną Polskę, nasi Ojcowie Ją odbudowywali. Wolę nie myśleć, co Oni nam powiedzą, gdy "po drugiej stronie" się z Nimi spotkamy. Gorzkie. Ale niestety prawdziwe. Obudźmy się Kochani..."

- napisał burmistrz Kęt.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

z Kęt, 21.07.2022 23:17

O tych dziadkach wspomina ? „Dla uczczenia pamięci żołnierzy radzieckich i obywateli Kęt, którzy oddali swe życie za Polskę Ludową w XX rocznicę wyzwolenia Kęt z Faszystowskiej Okupacji” - jakby młodzieżowcy nie wiedzieli skąd ten cytat; tak wygląda napis na jednej z cmentarnych (nie nagrobnych) tablic. I ojcach z ZSL-u ? Jakby młodzieżowcy nie wiedzieli co to takiego było. "Zjednoczone Stronnictwo Ludowe jako partia satelicka Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej realizowała jej politykę wobec wsi i akceptowała dominację polityczną PZPR – kolektywizację wsi, jak również sojusz ze ZSRR. " źródło Wikipedia.

tomekx, 21.07.2022 19:25

Kolejny przykład działania PIS na szkodę mieszkańców gminy Andrychów.Oj pis będzie miał tu cieniutki wynik

rjasiacz, 21.07.2022 18:29

Rozwiązanie na poziomie gmin jest trywialnie proste , zakaz kandydowania do gmin z partii. Tylko ludzie kto to przeforsuje jak każdy w wyborach idzie po kasę. Do czasu jak tak będzie to ci którzy mają sensowny pomysł na funkcjonowanie będą unikać tego towarzystwa!

wiktor, 21.07.2022 18:21

Rozdawanie pieniędzy to bloszewickie zwyczaje pamiętam te czasy

polka, 21.07.2022 18:15

Burmistrz Kęt troszczy się o dzieci?! A kto niedawno śmiał się z rodziców, którzy mają więcej dzieci!!! Niech dalej sypie piach w oczy rodzicom. Dobrze, że wkrótce zmiana samorządów!!! Politykuje licząc na awans na wyższe stanowisko?! Oby nie!

Kola, 21.07.2022 18:07

Gdzie byli burmistrzowie wcześniej? W Andrychowie szkoła podstawowa nr 5 jest zaniedbywana od dłuższego czasu. Szkoła z zewnątrz się sypie. WSTYD. Proszę przed wyborami się nie rzucać. Mieliście SWÓJ czas.

szpp, 21.07.2022 16:20

dobrze że są jeszcze uczciwi ludzie w tym kraju i nie wszystkich rajcuje jak dobrze zrobić jednego czy drugiemu z pis

Kola, 21.07.2022 15:23

Koniczynka zasadniczy problem osób, które nabywają dobra finansując je kredytem, polega na tym, że nie potrafią one odraczać przyjemności. Takie osoby chcą mieć coś teraz, natychmiast a dopiero później zastanawiają się skąd wziąć pieniądze na spłatę. To właśnie takie zakupy często powodują wpadnięcie w spiralę zadłużenia. Proszę nie zwalać winy tylko na koszta spłat. Ludzie czasami bezmyślnie podejmują decyzje.

andrychowianin1, 21.07.2022 14:45

Pod rządami PIS ludzie i tak pracują na emeryturze bo nie mają za co żyć skoro mało kosztuje 9 zł i wszystko podrożało o 100 %

andrychowianin1, 21.07.2022 14:44

Po rządami PIS ludzie i tak pracują na emeryturze bo nie mają za co żyć skoro mało kosztuje 9 zł i wszystko podrożało o 100 %

zorro, 21.07.2022 14:34

Wyście już chyba zapomnieli jak POpaprańcy podnieśli wiek emerytalny Opamiętajcie się bo jak dojdą do władzy to do 90 będziemy pracowali

Koniczynka, 21.07.2022 14:02

Bardzo dobre słowa Burmistrza. PiS sobie już kompletnie nie radzi z ogromną inflacją. Cukier już jest po 5zł. Oni zamiast zwalczać inflację to kupują głosy dotacjami, a to jest błędne koło. Dopłaty do węgla, a już się buntują ci co ogrzewają domy gazem lub prądem. Oficjalnie wiadomo że Polska ma zapas gazu tylko do marca 2023roku i to przy ciepłej zimie. Należy pamiętać żeby jednemu dać dopłatę do węgla 3000zl to drugiemu trzeba zabrać 9000zl. Orlen ma benzynę po 7.57 a na BP i moya jest po 7.35. Polacy mieli kredyty raty po 1100 teraz mają po 2100. A oni głoszą wakacje kredytowe. A raty i tak trzeba będzie spłacić z tym że za trzy lata rata będzie po 3100. Dramat co się dzieje w Polsce.