reklama

Atrakcyjna działka przy rondzie w zamian za... Dziwne interesy gminy Wadowice

, Polityka, MAGAZYN, Wiadomości, 08.05.2019 17:10, DK
Sprawa jest bulwersująca. Były burmistrz zapowiada, że o wszystkim zawiadomi prokuraturę. O co chodzi?
Atrakcyjna działka przy rondzie w zamian za... Dziwne interesy gminy Wadowice

W 2014 roku, 14 listopada (ostatni dzień kadencji byłej burmistrz Wadowic Ewy Filipiak, obecnie posłanki PiS) podjęta została uchwała nr XXXII/318/2014 w sprawie zamiany nieruchomości położonych w Wadowicach, pomiędzy gminą a prywatnym przedsiębiorcą.

Uchwała nie doczekała się wówczas realizacji. Ewa Filipiak przegrała wybory, wkrótce zaczął rządzić burmistrz Mateusz Klinowski, który uznał, że gmina straci na tej zamianie - chodziło o dużą rozbieżność w wartości zamienianych nieruchomości. Kolejnym argumentem była przestępcza przeszłość człowieka, który miał wejść w posiadanie tych ziem. Dlatego do zamiany gruntów nie doszło.

Pod koniec 2018 roku Wadowicami zaczął rządzić burmistrz Bartosz Kaliński (PiS). Według nieoficjalnych informacji, w kwietniu zaakceptował on uchwałę z 2014 roku i przekazał żonie przedsiębiorcy niezwykle cenną gminną działkę przy rondzie Okulickiego (niedaleko stacji paliw BP) w zamian za wąski pas terenu oraz dwa nieduże mieszkania, które przeszły na własność gminy.

Radni, z którymi rozmawialiśmy, nic nie wiedzą na ten temat. Burmistrz nie poinformował ich o tym fakcie podczas kwietniowych obrad Rady Miejskiej. O sprawę próbowaliśmy zapytać w środę Bartosza Kalińskiego, ale był nieuchwytny.

Informację potwierdza jednak były burmistrz, a dziś radny M. Klinowski. - Dowiedzieliśmy się o tym w czasie obrad komisji rewizyjnej . W tej sytuacji mamy do czynienia z ukryciem przed radnymi faktów bardzo niekorzystnych dla gminy Wadowice - mówi nam.


Wygląda na to, że Wadowice na tej zamianie wyszły jak przysłowiowy Zabłocki na mydle. Rzut oka na mapę wystarczy, aby zobaczyć o jak atrakcyjny tutaj teren chodzi.

W rozmowie z przewodniczącym Rady Miejskiej Piotrem Hajnoszem, dowiedzieliśmy się, że rzeczony przedsiębiorca wpłacił dodatkowo 180 tys. zł jako „wyrównanie” na poczet zamiany nieruchomości.

Piotr Hajnosz powiedział, że McDonald oraz KFC miały być usytuowane wcześniej w okolicach rynku, ale stwierdzono, że sezon turystyczny jest zbyt krótki i należy usytuować restauracje przy ciągach komunikacyjnych.

Pozostaje pytanie, czy nie lepiej, aby tak atrakcyjne ziemie pozostały własnością miasta, które mogłoby czerpać nieustanne korzyści z usytuowania w tym miejscu restauracji jednej z najpopularniejszych firm świata, aniżeli oddać je w ręce prywatnej spółki.

Sprawa jest rozwojowa. Były burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski ma zamiar powiadomić prokuraturę.

Co radni wiedzą o tej sprawie?

Zobaczcie nagranie.źródło: google maps

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

kalafior, 09.05.2019 08:55

@barte. ,,biedna kobieta od naklejek"? A raczej bogata propagandzistka która za kasę na kiblach i koszach wiesza Matkę Boską w aureoli lgtb. Czy ty i reszta POwców już rozum postradała? Super że Podlesną bronicie bo dzięki takim Elżuniom poparcie wam spada .

`, 09.05.2019 08:12

Chyba Psikuta pomyliło ci się z waszymi rządami ... https://niezalezna.pl/10831-abw-w-domu-redaktora-strony-antykomorpl

`, 09.05.2019 08:10

"Ciekawe czy cba wpadnie gdzie trzeba o 6 rano" ...... https://niezalezna.pl/270418-pelno-bylo-klamstw-o-zatrzymaniu-podlesnej-teraz-znamy-juz-fakty-ktos-przeprosi-za-zamieszanie

nowa111, 09.05.2019 06:35

ale za rządów piou miało być inaczej, a mamy to samo ze zdwojoną siłą.więcej afer,obrzydliwa propaganda,arogancka władza której nie ma kto rozliczać bo mają pod kontrolą wszystkie służby i ogromna drożyzna

gregory, 08.05.2019 21:37

Jak za rządów PO służby mundurowe do kilku domów co Tusk i Kopacz uznawali za zasadne? A może jak za rządów PO do redakcji żeby zabrać dziennikarzom sprzęt?

szkodasuf na to wszystko, 08.05.2019 20:27

Ładnie się tam bawią w tych Wadowicach. A burmistrz Kaliński wspomniał ze miasto straciło na tym dealu kilka milionów złotych ?

segz69, 08.05.2019 20:21

jakim ch**** takie rzeczy się dzieją w tych czasach? Przecież to jedna banda i nikt nie potrafi sobie z nimi poradzić? Ktoś już tu pisał niżej ze jak był Klinowski to szukali mu afer i błędów na siłę, a bartuś kaliński z całej bandy PISu robi co chce i nikogo to nie obchodzi!!! jak to się dzieje??????

wienio, 08.05.2019 18:37

To Frączi jeszcze nie siedzi? Tylko w Polszy takie rzeczy- gość gangus, skazany, fałszerz dokumentów i chodzi po wolności. Chcieliście to macie

xpek, 08.05.2019 18:11

gdzie pis tam i afery tyle że teraz nikt tego nie wyjaśni bo prokuratura i policja są pod nadzorem pisu

coztympisem, 08.05.2019 17:39

Najlepiej... jprd... NAjlepiej ustawić się tak jak kaliński. Ciekawe że tak chętnie wziął zapomnianą uchwale i klepnął ją tak jak chcial. Po cholere są radni? PRzeciez Misiewicz moze sobie wszystko sam zalatwic. #Wadowicepadłyłupemzłodzieja to już jest standard. Był Klinowski i szukali u niego afer i przekrętów co tydzień. nie znaleźli nic. Teraz rządzi Kaliński, robi przekrętasy i nikt nawet się tym nie zainteresuje. I co z ogrodową? Co tu się wyprawia w moim mieście!!!!!!!!!!!!!!!!!

niedowiary, 08.05.2019 17:32

Marek-wad dokładnie! Ja mam kilka pytań... jak to sie stalo ze nikt do tej pory nie zainteresowal się panią Ewą Filipiak i jej powiązaniami z panem frączkiem który kierował czy tam był w mafii łódzkiej ośmiornicy. Jak to sie dzieje, że nie ma zadnych kontroli tego co wyprawia burmiastrz kaliński? Dlaczego uchwala została utworzona ostatniego dnia kadencji pani filipiak i jak to się stalo, ze miasto zamienia się terenem wartym circa 2 miliony na jakies 2 male mieszkania i pasek zieleni wielkosci chodnika pod blokiem?

marek-wad, 08.05.2019 17:30

prokuratura jest pisowska i pewnie nawet nie tknie palcem tak jak nad pozostałymi aferami rządu PIS

wilkowyj, 08.05.2019 17:10

Pan Kaliński czuje się w Wadowicach jak na swoim prywatnym folwarku. Jak to jest że może sobie robić co chce i nie ponosi za to konsekwencji?