reklama

Awantura na meczu. Kary dla klubów. Tak to wyglądało [AKTUALIZACJA]

, Sport, MAGAZYN, Wiadomości, 09.05.2019 15:40, DK
Działacze piłkarskiego podokręgu uznali, że wyższą karę powinien zapłacić... poszkodowany klub.
Awantura na meczu. Kary dla klubów. Tak to wyglądało [AKTUALIZACJA]

Na lokalnych boiskach też bywa niebezpiecznie. Do takiej sytuacji doszło ostatnio 13 kwietnia w Przeciszowie, gdzie piłkarze miejscowej Przeciszovii grali o A-klasowe punkty z LKS Bulowice. Gospodarze wygrali 5-0, jednak wynik został przyćmiony przez wydarzenia z końcówki tego przerwanego spotkania.

W 88 minucie do ławki Bulowic podszedł jeden z miejscowych kibiców, który miał uderzyć kierownika z Bulowic. Doszło do bijatyki. Bulowiczanie w obawie o własne bezpieczeństwo postanowili przerwać mecz i zejść do szatni.

Tymczasem piłkarski podokręg w Oświęcimiu uznał, że wyższą karę powinien zapłacić... poszkodowany klub z Bulowic. Komisja Dyscypliny ukarała klub z Bulowic kwotą 700 zł za „samowolne opuszczenie boiska”.

Mniejszą karę – 500 zł - dostała Przeciszovia za to, że klub – i tu cytat - „nie zapewnił bezpieczeństwa w trakcie i po zawodach poprzez dopuszczenie do wtargnięcia kibica w okolice strefy technicznej drużyny gości oraz zajść jakie miały miejsce pod budynkiem klubowym podczas schodzenia drużyn do szatni. Ustalono na podstawie nagrania wideo oraz wyjaśnień przedstawicieli obu drużyn”.

A co ustaliła policja w tej sprawie? Oto informacja przesłana przez Małgorzatę Jurecką, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu"

"Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze interweniowali w związku ze zdarzeniem do którego doszło w dniu 13 kwietnia 2019 o godzinie 17.45 na terenie boiska piłkarskiego w Przeciszowie.

Z dokonanych przez policjantów ustaleń wynika, że podczas meczu piłkarskiego doszło do zakłócenia ładu i porządku publicznego przez jednego z kibiców. W trakcie podjętych czynności policjanci ustalili, że jest to 29 – letni mieszkaniec Przeciszowa. Ustalili również, że w chwili zdarzenia był on pod wpływem alkoholu.

Z kolei osoba pokrzywdzona została poinformowana przez policjantów o możliwości złożenia zawiadomienia w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa w przypadku potwierdzenia faktu uszkodzenia ciała lub naruszenia nietykalności cielesnej.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze prowadzą w tej sprawie postępowanie w trakcie którego ustalą dokładne okoliczności zdarzenia. Na potrzebę w/w postępowania zostało zabezpieczone nagranie z kamer monitoringu znajdującego się na terenie boiska sportowego, w związku z powyższym nie będzie ono publikowane"


Zobaczcie jak to wyglądało.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy

reklama
reklama
pełne wyniki i terminarz ›
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama