reklama
reklama

Andrychów wychodzi z MZK Kęty. Na koniec kadencji radni zdecydowali

Polityka, Wiadomości, 11.10.2018 16:10, PG
Po wielu latach negocjacji w końcu jest porozumienie.
Andrychów wychodzi z MZK Kęty. Na koniec kadencji radni zdecydowali

W czwartek (11.10.) podczas nadzwyczajnej i ostatniej już sesji Rady Miejskiej w Andrychowie w tej kadencji, radni podjęli uchwałę o zbyciu udziałów w spółce MZK, które zakupi gmina Kęty za 20 tys. zł.

Początkowa wycena tych udziałów z roku 2015 wynosiła - 157 tys. zł, już w 2016 roku spadła do 20 tys. zł i tę kwotę zaakceptowały obie gminy.

-Szczęściem jest, że wreszcie opuszczamy tę spółkę i nie będziemy uczestniczyć w ewentualnych restrukturyzacjach, odprawach itp. – komentuje nam zaistniałą sytuację burmistrz Andrychowa Tomasz Żak.

Przypomnijmy, że władze Andrychowa od kilku lat starły się, aby gmina Andrychów wystąpiła ze spółki Międzygminny Zakład Komunikacyjny z siedzibą w Kętach. Na mocy umowy z lat 90-tych właścicielem tej spółki są gminy Kęty, Andrychów i Porąbka. Władze Andrychowa postanowiły stworzyć samodzielną gminną komunikację w gminie Andrychów na bazie nowych, zakupionych z unijnej dotacji autobusów. Ta komunikacja funkcjonuje od 1 stycznia tego roku. Stąd decyzja lokalnych władz i rezygnacji z MZK.


ZOBACZ TAKŻE: To już postanowione. Andrychowskie udziały w MZK kupią Kęty

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

martynowski, 13.10.2018 00:04

Odważna decyzja to taka jego, że startuję wyborach, z powrotem do Gruzji wyjedzie w trybie pilnym

krisu78, 12.10.2018 21:36

Abcabc - daj chłopie spokój, przecież to śmieszne jest co wyprawiasz :) tonący brzytwy się chwyta ale aż tak? Swoją drogą pamiętasz kto obiecywał że dla emerytów i uczniów za darmo a dla pozostałych mieszkańców za 1 złoty? Jeśli nie to zostanie ci pamięć odświeżona. Tylko nie mów wtedy że to było takie marzenie......

abcabc, 12.10.2018 20:52

brawo dla burmistrza Tomasza Żaka za odważna decyzje i darmową dla dzieci i młodzieży oraz emerytów z gminy Andrychów bezpłatną komunikację

kyfy, 12.10.2018 00:36

Puki Andrychowskie autobusy nowe to nic się nie dzieje ale przyjdą naprawy ,odprawy i restrukturyzacje .Ile busy przynoszą dochodu z biletów po odliczeniu kosztów ? Czy oby na pewno to dobra decyzja sprzedawać udziały za grosze ? Gmina nasza to nie metropolia chociaż przed wyborami niektórym tak się wydaje.

Keson, 11.10.2018 18:13

Widac o co chodzi chcieli 160 tys dostali 20 tys czyli kasiora, skoro taka roznica przeszla czuje ze bedzie afera

Izik, 11.10.2018 16:21

To duży sukces trzech samorządów że w końcu osiągnięto kompromis. Wątpię by burmistrz Żak wypowiedział dosłownie słowa przytoczone w artykule.