reklama

Akty wandalizmu w regionie

, Polityka, MAGAZYN, Wiadomości, 28.10.2020 13:20, DK / GM
Społeczeństwo zostało pośrednio podzielone przez polityków.
Akty wandalizmu w regionie

W Andrychowie od lat napisy i różne kibicowskie bazgroły pojawiają się na murach budynków niezwiązanych z takim czy innym klubem sportowym.

Ostatnio do "akcji" wkroczyły także niektóre osoby związane z akcją "Strajk Kobiet". Hasła związane z tą inicjatywą w ostatnich dniach pojawiają się na obiektach kultu religijnego - kaplicach, kościołach. W tej ostatniej sprawie głos zabrali nie tylko kibice Beskidu Andrychów tzw Ultrasi, ale także Młodzież Wszechpolska.

Wszystko za sprawą ogólnopolskiego strajku kobiet, który trwa od kilku dni.

Kobiety wychodzą tłumnie na ulice by protestować przeciwko orzeczeniu Trybunału Konstytucyjnego, który stwierdził że dopuszczanie aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu, jest niezgodne z konstytucją.

Polski internet oszalał, w komentarzach oraz opiniach ludzi, widać znaczną różnicę poglądów. Są groźby, przekleństwa. Obie strony się przekrzykują i obrażają. Takiej sytuacji w Polsce nie było od lat. Stoimy w obliczu niespotykanego do tej pory ataku na polityków partii rządzącej, okazuje się również, że ataki kierowane są również w stronę kościoła.

Tego kościoła, który od lat prowadzi narrację propisowską, na każdym kroku mieszając wiarę z polityką. Niestety, teraz widać efekty tych wieloletnich działań. Są to działania (akty wandalizmu) godne potępienia. Jednakże są wspomnianym efektem długoletnich negatywnych działań przedstawicieli Kościoła Katolickiego w Polsce. Słyszy się opinie wysokich hierarchów w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, wyborów, orientacji seksualnej czy właśnie wspomnianej aborcji.

Społeczeństwo zostało pośrednio podzielone przez polityków. Młodzież Wszechpolska Andrychów na swoim facebookowym profilu pisze W okolicy można zaobserwować pierwsze efekty walki o "prawa kobiet" czyli zwykły wandalizm...

Pamiętajcie - w sprawie obrony kościołów możecie odzywać się na nasze fanpejdże lokalne, ale stworzyliśmy także stronę:

https://jestemkatolem.pl/samoobrona-wiernych/

Organizowana jest również zbiórka na rzecz sprzątania i renowacji zniszczonych kościołów, bez Waszej pomocy nie damy rady! https://zrzutka.pl/z/samoobronawiernych

To prawda, nie ma zgody na niszczenie kościołów czy kaplic - które są dziedzictwem nie tylko religijnym, ale i kulturowym naszego kraju. Nie ma również zgody na używanie siły czy przemocy wobec kobiet. Miejmy nadzieję, że w naszej małej ojczyźnie, nigdy nie dojdzie do sytuacji o których już słyszy się w dużych miastach.


Po południu mur został wyczyszczony


foto: nadesłane

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

gxz, 28.10.2020 21:55

@KochamTuska nie wiem czy pamiętasz, ale układ rozrodczy omawiany jest w bodajże w 5 klasie szkoły podstawowej- więc te dziewczynki 15+ mają szczęście, że miały możliwość uczenia się w szkole czym jest "pusia", bo za chwilę przez nowy program nauczania cofną się do ciemnogrodu. A tak swoją drogą- jeśli zostałeś uświadomiony później niż w wieku 15 lat to nie wiem czy mam Ci współczuć czy gratulować ciemnoty Twoim rodzicom.

gxz, 28.10.2020 21:54

@KochamTuska nie wiem czy pamiętasz, ale układ rozrodczy omawiany jest w bodajże w 5 klasie szkoły podstawowej- więc te dziewczynki 15+ mają szczęście, że miały możliwość uczenia się w szkole czym jest "pusia", bo za chwilę przez nowy program nauczania cofną się do ciemnogrodu. A tak swoją drogą- jeśli zostałeś uświadomiony później niż w wieku 15 lat to nie wiem czy mam Ci współczuć czy gratulować ciemnoty Twoim rodzicom.

KochamTuska, 28.10.2020 21:12

@Memezio a co czujesz jak oglądasz zdjęcia tych dziewczynek 15+ w Wadowicach broniących "pusi" przed Jarosławem ?

alek, 28.10.2020 20:40

"Nikt z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie(...) I w życiu więc i w śmierci należymy do PANA". Kim się więc czynią te kobiety demonstrujące, skoro te dzieci które mogą mieć w łonie są z łaski PANA i są umiłowanymi jego dziećmi ! ? JPII mówił też o narodzie, który zabija własne dzieci, że nie ma on przyszłości!!!

Jeremiasz, 28.10.2020 20:28

Wyszło szydło z worka chciało by się rzec. Okazała się jaka masa ścierwa znajduje się w Polsce, najbardziej przykre jest patrzeć na gówniary które nawet nie widzą co to jest macica. Faktycznie jak patrzę na te 'kobiety' to przekonuje się że nie powinny mieć one praw politycznych. Widać że władza pozwala na to i odwraca uwagę od sztucznej pandemii i przymusowych szczepień bo jak w Andrychowie był mały protest przeciw obostrzeniom to było pełno policji a gdzie jest teraz policja?

gxz, 28.10.2020 19:34

***** ***

Grzechu, 28.10.2020 18:55

@Memezio jak widać po komentarzach niestety niektórzy pozostaną na zawsze w średniowiecznej mentalności. Jak patrzę na zdjęcie tych dzieci "broniących" kościoła to ciągle się zastanawiam po pierwsze co czują ich rodzice i czy teraz sami nie żałują że się nie zdecydowali na aborcje, czy oni tam przyszli sobie fotę zrobić (bo nikt już nie pikietuje w kościołach a te bazgroły na murach nie zdziwił bym się żeby sami napisali- bo coś się musi dziać), czy lać się z dziewczynami bo tacy są odważni?

KochamTuska, 28.10.2020 16:37

Tak @Memezio i to pilnują przed tymi kulturalnymi i nowoczesnymi obywatelami którzy w bardzo cywilizowany i spokojny sposób próbują bronić kobiet przed ich "PIEKŁEM KOBIET". Normalnie skandal ! Dobrze że media wszystko transmitują i każdy widzi jak to wygląda.

Memezio, 28.10.2020 16:29

niezła jazda, pilnują kościołów ci co na co dzień zajmują się dilerką narkotykową, dokonują rozbojów i wymuszeń, hajlują do policjantów a w wolnych chwilach "relaksują się" na autostradowych ustawkach czy wsuwają torcik ze swastyką na urodziny firerka.

KochamTuska, 28.10.2020 16:17

@krisu78 myślisz ze kobiety które przechodzą "PIEKŁO KOBIET" interesuje zdanie Franciszka ?

madzia, 28.10.2020 16:14

Po słowach papieża Franciszka na temat aborcji, polityki i badań prenatalnych pozostaje mu jedno- podać się do dymisji. Dziennikarze mamnewsa powinni o to zadbać bo w końcu oni wiedzą najlepiej co wolno kościołowi i papieżowi a co nie. Jeden z nich na papieża!!!! :)

krisu78, 28.10.2020 15:59

sorry miało być : tylko czekać aż niektórzy "niezależni dziennikarze" rzucą się mu wyzwanie że miesza się do polityki narzuca coś kobietom i jest przeciwko badaniom.

krisu78, 28.10.2020 15:51

tylko czekać aż niektórzy niezależni "dziennikarze" rzucą się mu wyzwanie że miesza się do polityki narzuca coś kobietą i jest przeciwko badaniom.

krisu78, 28.10.2020 15:49

Dobry katolik miesza się do polityki - powiedział papież Franciszek Cytuje papieża lewicowe pismo newsweek

krisu78, 28.10.2020 15:49

„Życie ludzkie jest święte i nienaruszalne. Dlatego należy z całą stanowczością odradzać stosowania diagnozy prenatalnej w celach selekcyjnych, ponieważ jest to wyrazem okrutnej mentalności eugenicznej, która odbiera rodzinom możliwość przyjęcia i kochania swego najsłabszego dziecka” – powiedział Franciszek. Cytuje papieża lewicowe pismo newsweek

krisu78, 28.10.2020 15:48

Aborcja jest jak wynajęcie płatnego zabójcy – stwierdził papież Franciszek podczas konferencji w Watykanie - cytuje lewicowe pismo newsweek

mega, 28.10.2020 15:34

mówię o narodowcach, oczywiście

mega, 28.10.2020 15:33

eksmitować tych p..................... na kamczatkę, butami oczywiście

KochamTuska, 28.10.2020 15:29

No co ty ? lepiej dać im farbę i transparenty żeby mogli skandować swoje "WYPI......"

kamieni.kupa, 28.10.2020 15:26

Pałować tą lewacką dzicz ile wlezie!!!

KochamTuska, 28.10.2020 14:50

BARDZO DOBRZE ! "PROTESTUJCIE" DO WOLI ! mam nadzieję że Soros sypnie porządnie szeklami !

patriotaRP, 28.10.2020 14:47

Liczę że wyroki będą zapadać najwyższe za niszczenie mienia publicznego. Chrońmy kościołów i nie bądźmy obojętni na akty wandalizmu, nagrywamy z ukrycia i zgłaszamy sprawy do organów ścigania !!

patriotaRP, 28.10.2020 14:39

Hipokrytami i obłudnikami są osoby które uznają się za wierzących i które popierają taki rodzaj protestu !!! Znam takich i to są farbowane lisy jak się okazuje. Do kościoła niby chodzą, a teraz popierają lub nawet biorą udział w tej anarchii, Kim trzeba Być żeby profanować miejsca święte i popierać takie działania, dla mnie wszyscy tacy to moralne dno !!!