reklama

Sytuacja w szpitalu w Wadowicach. 48 łóżek covidowych, coraz większe braki w personelu

Na sygnale, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 29.10.2020 12:40, PG
O sytuacji w szpitalu rozmawiamy z dyrektor Barbarą Bulanowską.
Sytuacja w szpitalu w Wadowicach. 48 łóżek covidowych, coraz większe braki w personelu

We wtorek (28.20.) odnotowano 160 nowych przypadków zakażeń koronawirusem i dwa zgodny w powiecie wadowickim. W czwartek (29.10.) badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 1933 osób z Małopolski w tym 115 z powiatu wadowickiego. Trzy kolejne osoby zmarły.

Jak radzi sobie z tym wadowicki szpital, który stworzył dwa oddziały covidowe oraz dwa punkty wymazowe? Na ten temat rozmawiamy z dyrektor ZZOZ Wadowice Barbarą Bulanowską (rozmowa nagrana we środę (28.10.)).

Pacjent, który dostaje skierowanie na wymaz, musi się zarejestrować. Taka rejestracja jest czynna od 11:00 do 14:30 pod dwoma numerami telefonów: 690 108 899 lub 571 324 953. Z kolei wymazy są pobierane codziennie na terenie starego szpitala od godz. 7:30 do 12:00.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

KochamTuska, 30.10.2020 11:46

Dokładnie ! dziękujcie "karaczanowi" za sytuację w służbie zdrowia bo mogło być tak: https://www.polskieradio24.pl/5/3/Artykul/2203817,Kolejna-odslona-afery-tasmowej-Politycy-PO-zamknij-4-szpitale-i-przyjdz-po-200-baniek

cath, 30.10.2020 09:13

Dziękować to trzeba karaczanowi który parł do tego żeby TK zajmował się tym problemem w czasie epidemii.Inne sprawy grzecznie leżą w zamrażarce .

Kaczafi, 30.10.2020 07:06

Będzie jeszcze lepiej po nielegalnych strajkach lewicowych czarownic . Personel medyczny może im dziękować za szacunek dla ich pracy i narażania życia .

VADER, 30.10.2020 01:27

I jeszcze jedno do wszystkich którzy śmią w jakikolwiek sposób krytykować wszystkich ludzi w w służbie zdrowia w tym artykule WARA CHAMY od ich pracy nie od nich zależy system w jakim nam SŁUŻĄ !!! Proponuję pyskatym wolontariat w szpitalu to najczystrzą forma SŁUŻBY potrzebującemu.

VADER, 30.10.2020 01:08

Łaźcie nadal bez maseczek albo z nochalem na wierzchu a będzie na pewno "lepiej". Byłem dziś w przychodni na Starowiejskiej... PORAŻKA pacjent przede mną w kolejce upomniany przez obsługę o "kinol" na wierzchu zasłonił go a jak Pani zamknęła drzwi odsłaniał ja upominałem go kilka razy... ale na bezmózgowie niestety nie ma lekarstwa, pozdrawiam Pana z Lenartowicza 16 SMACZNEGO !!!

cath, 29.10.2020 23:01

Pierwsza myśl się liczy .Jednak pacjent przychodzi na badanie a nie klient.Podobnie do teatru chodzi widz a nie klient.Całe życie trzeba się uczyc.

Jacek., 29.10.2020 20:21

Członek mojej rodziny " klijent ,pacjent " tak się ponad miesiąc temu nie cieszył jak w Wadowicach nie było wolnego respiratora . Co prawda był już " geriatrą " bo po 70 dziesiątce cóż wcześniej nie potrzebował doktora wręcz od służby zdrowia stronił . Ale jak miał potrzebę to ten raz tego respiratora brakło w Wadowicach ." Wymazy , stres ,oczekiwanie i tą radość to sobie można w cztery litery wsadzić . Liczy się liczba respiratorów a tych jest tylko 4 ;) Statystyka jest nieubłagana mądrzejsi sobie policzą jakiemu procentowi te 4 respiratory chorych wystarczą . Cóż pacjenci się powinni dostosować i nie potrzebować respiratora .Nie oszukuję się i wiem że jak mnie już trzeba będzie zabierać pod respirator ..... to i tak będzie koniec tego żywota . Do obsługi tego urządzenia potrzeba jeszcze mądre osoby a tych chyba teraz brakuje . W sumie się nie dziwię , bo gdybym normalnie zarabiał w spokojnych czasach 30-50 na miesiąc , to teraz bym sobie robotę odpuścił w trosce o swoje zdrowie . Niech żyje nam PIS i Jarosław miłościwie panujący . Brawo Mateusz złotousty , brawo Andrzej .... chrońmy życie poczęte a nawet chrońmy jajeczka wydalane z organizmu kobiety menstruacyjnie . Nie dla menstruacji , nie dla wydalania jajeczek .

cath, 29.10.2020 19:18

Trzeba było pogadać z pracownikami szpitala a nie kolejny raz puszczać te propagandę sukcesu .Podobno już wszystkie oddziały zachowawcze są covidove.Nawet ta geriatriointerna.Ale dyrekcja się cieszy.Nie ma gdzie przyjmować pacjentów bez SARS-Cov2.Dziei mnie brak reakcji zarządu powiatu na to co się dzieje w szpitalu zwłaszcza na zmniejszenie najważniejszych aktualnie oddziałów niezabiegowych.Tolerujcie dalej te paranoje.No ale dla radnych miejsce w szpitalu się znajdzie.Gorzej ze zwykłymi pacjentami.