reklama
reklama

Żałośnie niska kara dla pedofila. Tylko grzywna...

Na sygnale, Wiadomości, 01.03.2024 17:30, eł
Za przestępstwa, o które został oskarżony, grozi od 2 do 12 lat więzienia.
Żałośnie niska kara dla pedofila. Tylko grzywna...

Wczoraj w Sądzie Rejonowym w Suchej Beskidzkiej odbyła się kolejna (i ostatnia już) rozprawa oskarżonego o pedofilię Krzysztofa z Sidziny. Mężczyzna został skazany, ale tylko na karę grzywny. A trzeba wiedzieć, że nie po raz pierwszy miał problemy z powodu swojego upodobania do dziewczynek przed okresem dojrzewania lub będących dopiero u jego progu...

Zajmująca się namierzaniem pedofilów Fundacja ECPU Polska: ŁOWCY już dwa razy zatrzymała Krzysztofa z Sidziny, który ma obecnie 52 lata. Za pierwszym razem ujęła go w grudniu 2021 roku. Choć powiadomiła policję o jego niezdrowej skłonności do małych dziewczynek i mężczyzna musiał się potem tłumaczyć przed sądem, ostatecznie nie poniósł żadnej kary. Nic więc w tym dziwnego, że nie przestał szukać kontaktu z dziećmi w sieci.

Nawiązał korespondencję z osobą, która podawała się za jedenastolatkę. Pisał do niej między innymi tak: „Ja się w Tobie zakochałem To proste – kochamy się. Ty ogarniasz dom, ja pracuję na Ciebie, śpimy razem i uprawiamy seks”. Inną dziewczynkę zachęcał: „No, musiałabyś się rozebrać do naga, a ja zrobiłbym resztę”, po czym bardzo obrazowo opisał, na czym będzie polegała ta reszta... Gdy łowcy pedofilów ponownie do niego przyjechali w listopadzie 2022 roku, w jego telefonie na komunikatorach ujawniono rozmowy z kilkudziesięciorgiem dzieci!

Krzysztof ponownie trafił przed oblicze Temidy i tym razem został skazany. Niestety, kara jest tak niska, że prawdopodobnie niewiele go nauczy. „Krzysztof K. skorzystał z przysługującego mu prawa i zaproponował dobrowolne poddanie się karze w postaci grzywny. Sąd, uznając bezsprzecznie, że mężczyzna jest winny zarzucanych mu czynów, przychylił się do wniosku oskarżonego, wymierzając mu karę w wysokości 12 tysięcy złotych grzywny i nakazując pokrycie wszelkich kosztów sądowych. Tym samym sprawa prawomocnie się zakończyła” - informuje Fundacja ECPU Polska: ŁOWCY.

Akt oskarżenia zawierał w sumie pięć zarzutów, dotyczących przestępstw z art. 200 Kodeksu karnego oraz pokrewnych. Art. 200 brzmi tak: „Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12”.

Foto: Fundacja ECPU Polska: ŁOWCY

reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy