reklama
reklama

Wyszła w góry w bieliźnie i prawie zamarzła. Teraz się tłumaczy

Na sygnale, Wiadomości, 30.01.2021 17:47, red
Ciąg dalszy historii z nieodpowiedzialnym wyjściem góry w szortach.
Wyszła w góry w bieliźnie  i prawie zamarzła. Teraz się tłumaczy
Jak już pisaliśmy, w sobotę (16.01.) doszło do dramatycznej akcji ratowników GOPR. W rejonie w rej. Gówniaka inni turyści odnaleźli leżącą w śniegu skąpo ubraną turystkę, mającą na sobie jedynie spodenki, sportowy biustonosz oraz obuwie, która wraz z pozostałymi "morsami górskimi" tego dnia próbowała zdobyć szczyt Babiej Góry.


Niemal doszło do tragedii. Dzięki ratownikom GOPR udało się ją uratować. W ciężkim stanie trafiła do szpitala.

Teraz kobieta tłumaczy się, ja to było i dlaczego w ogóle doszło do tej wyprawy. Trzy lata temu rozpoczęła przygodę z morsowaniem, a w jej klubie morsa zdobywanie szczytów górskich zimą w skąpym ubraniu było tradycją.

- W górę szliśmy około 2,5 godziny. Dwie osoby, mniej więcej w połowie drogi, powiedziało, że już jest im zimno. Ubrali się i zawrócili. Ja z kolegą szliśmy dalej do góry, bo czuliśmy się bardzo dobrze. Nie czuliśmy wychłodzenia. Nie mieliśmy poczucia, że nie damy rady. Czuliśmy się na siłach – przekonywała ko bieta w programie Uwaga TVN

- Byliśmy już prawie pod samym szczytem, kiedy pomyliliśmy drogi. W pewnym momencie zauważyliśmy, że zamiast wchodzić, schodzimy. Widoczność nie była najlepsza z powodu dużego wiatru i panującej zamieci (...)

- Kolega powiedział: „Janka są trudne warunki, schodzimy”. Zgodziłam się i chciałam się ubrać. Nie mogłam znaleźć podgrzewacza, a moje ubranie było tak zamarznięte, że nie mogło się rozłożyć na mnie po założeniu – opowiadał kobieta.

Cały materiał do zobaczenie w programie Uwaga TVN, który dostępny jest pod linkiem: https://www.youtube.com/watch?v=BNaiky1_gU4


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 31.01.2021 17:05

i jeszcze kolor włosów to nie przypadek

ѕzαℓσиу ∂ιαвєłєк.! , 31.01.2021 17:02

Jak widać feministka

Ca-ro, 31.01.2021 09:08

Za akcje ratowniczą i leczenie powinna zapłacić , głupota kosztuje .Tak to wygląda na Słowacji ,dlaczego nie u nas ?

kyfy, 30.01.2021 20:57

,,zdobywanie szczytów górskich zimą w skąpym ubraniu było tradycją".Jeśli z głupoty i nonszalancji ktoś zrobił tradycję to gratuluję.Może zacznijcie spacerować w majtkach po mieście.Atrakcja dla wszystkich a akcja ratownicza dużo tańsza.