reklama

Takie cuda można zobaczyć z obserwatorium pod Andrychowem FOTO, VIDEO]

MAGAZYN, Wiadomości, 29.01.2021 19:30, DK / WB
W piątek (29.01) odwiedziliśmy Zespół Szkół Samorządowych w Sułkowicach-Bolęcinie a dokładniej szkolne obserwatorium astronomiczne.
Takie cuda można zobaczyć z obserwatorium pod Andrychowem FOTO, VIDEO]

O gwiazdach, kosmosie i trochę o historii rozmawialiśmy z Januszem Nicewiczem astronomem z Niepołomic, który również jest nauczycielem i opiekunem obserwatorium w Bolęcinie.

Wspólnie z dyrektorem Zbigniewem Grabowskim prowadziliśmy stream z wnętrza kopuły.

Zobaczcie nasz materiał z którego dowiecie się ile lat ma wszechświat, poznacie tajniki astronomii a także odpowiemy na bardzo ważne pytanie - czy ziemia jest płaska ;)


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Nostradamus, 30.01.2021 13:16

Do Ania [email protected] Kopernik już nie odpada , teraz odpadają literki spod Mikołaja. :)

Nostradamus, 29.01.2021 21:11

Ja myślałem że najważniejszym pytaniem będzie " Czy w kosmosie jesteśmy sami ? " , a ten się pyta o oczywiste oczywistości . A tak na poważnie , zakładałem że ten teleskop będzie miał z trzy lub cztery metry długości a tu takie zaskoczenie.