reklama

Restauracje dostaną pomoc od Urzędu Gminy [AKTUALIZACJA]

Gospodarka, Wiadomości, KORONAWIRUS - wiadomości, 29.01.2021 14:10, DK / PG
Radni jednogłośnie poparli pomysł burmistrza.
Restauracje dostaną pomoc od Urzędu Gminy [AKTUALIZACJA]

- Branża gastro na naszych oczach ginie - pisze na swoim profilu facebookowym burmistrz Kęt Krzysztof Klęczar.

Dlatego też burmistrz postanowił wesprzeć przedsiębiorców i zwolnić ich z Opłaty rocznej za zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych.

Na wniosek burmistrza Rada Miejska zajęła się projektem uchwały w tej sprawie podczas piątkowych obrad (29.01).

Jest to realne działanie na korzyść właścicieli punktów gastronomicznych, które za sprawą rządu RP nadal są zamknięte stacjonarnie i muszą ratować się „wywozem”.

Przedsiębiorcy w gminie Kęty prowadzący lokale gastronomiczne mogą więc liczyć na zwolnienie z opłaty za koncesję na sprzedaż alkoholu. To niemała pomoc, w tak trudnych dla nich czasach.

- Pobieranie opłat za koncesję w przypadku gdy nie ma sprzedaży jest nietyczne - powiedział podczas sesji Rady Gminy Kęty burmistrz Krzysztof Klęczar. Radni poparli pomysł burmistrza i uchwała została przegłosowana jednogłośnie, chodzi o około 70 tys. zł w skali roku. Przedsiębiorcy, którzy zdążyli już uiścić należytą opłatę otrzymają jej zwrot.

W planach są także ulgi dla branży fitness i hoteli w gminie Kęty.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

z Kęt, 29.01.2021 20:03

Dziwna decyzja. Byłem przekonany, że opłata koncesyjna jest w duchu ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. A tutaj się okazuje, że sama koncesja przyświeca idei stanowczej walki z tą chorobą społeczną ;-)

ƅarte, 29.01.2021 12:22

Trochę humoru nie zaszkodzi !