reklama

Wypadek na Babiej Górze. Do turystki wezwano śmigłowiec

Na sygnale, Wiadomości, 12.06.2022 09:49, eł
O taki wypadek jest bardzo łatwo.
Wypadek na Babiej Górze. Do turystki wezwano śmigłowiec

Wycieczka na Diablak może zakończyć się źle nawet w czasie pogody idealnej do górskich wypraw. Wystarczy nieodpowiednie obuwie lub nieostrożne postawienie stopy na nierównym, skalistym podłożu. Przekonała się o tym turystka, która wybrała się na Babią Górę wczoraj (11 czerwca).

Bolesnej kontuzji nabawiła się około 100 m poniżej szczytu Diablaka, w okolicy platformy widokowej, która niedawno powstała tam, gdzie niegdyś znajdowało się stare schronisko. Kobieta doznała poważnego urazu nogi, który uniemożliwił jej kontynuowanie wędrówki. Prawdopodobnie uszkodziła sobie staw skokowy.

Na szczęście, na pomoc nie musiała długo czekać, bowiem ratownicy Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego znajdowali się nieopodal – na szczycie Babiej Góry. Dyżurowali tam, ponieważ zabezpieczali bieg górski. Udzielili kobiecie pierwszej pomocy i wezwali Lotnicze Pogotowie Ratunkowe, które przetransportowało ją do szpitala w Suchej Beskidzkiej.

Foto: Edyta Łepkowska - zdjęcia poglądowe

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy