reklama

Widział zmarzniętego człowieka, zadzwonił na Straż Miejską i...

Na sygnale, Wiadomości, 06.12.2023 18:30, red
Ostatecznie skończyło się na tym, że nasz rozmówca zapłacił za taksówkę, która zawiozła mężczyznę do domu, bo ten nie miał przy sobie grosza.
Widział zmarzniętego człowieka, zadzwonił na Straż Miejską i...
Po niedawnych tragicznych wydarzeniach w Andrychowie, gdzie w centrum miasta przez wiele godzin na mrozie leżała 14-letnia dziewczyna, która po odnalezieniu zmarła w szpitala, pojawiło się wiele komentarzy o znieczulicy rzekomo panującej w mieście.

Okazuje się jednak, że mieszkańcy Andrychowa reagują, ale nie zawsze są zadowoleni z interwencji odpowiednich służb.


Taka sytuacja miała miejsce w poniedziałek (4.12). Po godzinie 19:00 termometr wskazywał minus 3 stopnie. Przy ulicy Legionów w Andrychowie na parapecie jednego ze sklepów siedział przemarznięty mężczyzna.

- Zauważyliśmy go, zadzwoniłem na Straż Miejską. Patrol przyjechał, strażnicy porozmawiali z mężczyzną i odjechali, a ten człowiek został na mrozie. Przecież powinni się nim jakoś zająć, nie wiem – przewieźć do domu, skontaktować się z rodziną, żeby go zabrała. Że był nietrzeźwy? To nie jest wytłumaczenie. Czy musi znowu dojść do tragedii, żeby służby odpowiednio zareagowały – mówi nam mieszkaniec Andrychowa.

Plątający się po centrum miasta nietrzeźwy mężczyzna chciał 5 zł na busa, aby dojechać nim do domu w gminie Wieprz. Tyle że bus odjeżdżał dopiero za półtorej godziny, a do tego czasu nie było wiadomo, co się z mężczyzną stanie.

Nasz rozmówca uważa, że Straż Miejska załatwiła sprawę w sposób nieadekwatny do sytuacji, warunków pogodowych, bo przecież nietrzeźwy człowiek mógł się gdzieś przewrócić, wpaść do śniegu, zamarznąć, a w nocy nikt by tego nawet nie zauważył.


Ostatecznie skończyło się na tym, że nasz rozmówca zapłacił za taksówkę, która zawiozła mężczyznę do domu, bo ten nie miał przy sobie grosza.

- Wiele osób mówi, że jest znieczulica. A tu reagujemy, chcemy pomóc, przyjeżdża Straż Miejska i nic! - komentuje.

Zapytaliśmy o tę sytuację i wątpliwości z nią związane w Straży Miejskiej w Andrychowie.

- W odpowiedzi na zapytanie w sprawie interwencji podejmowanej przez funkcjonariuszy Straży Miejskiej około godziny 19.30 w dniu 4 grudnia 2023 roku, informuję, że w systemie zgłoszeń została odnotowana w omawianym przedziale czasowym jedna interwencja, dotycząca żebrania w miejscu publicznym przez znanego osobiście funkcjonariuszom mężczyznę, mieszkańca Gierałtowic (gm. Wieprz). Funkcjonariusze przeprowadzili z w/w mężczyzną rozmowę, która zakończyła się pouczeniem. Komunikacja werbalna z w/w osobą była prawidłowa, dobierane słowa przez rozmówcę były adekwatne do zaistniałej sytuacji, a samo zachowanie mężczyzny nie stwarzało zagrożenia dla jego zdrowia i życia oraz nie wymagało pomocy służb medycznych - odpowiedział Krzysztof Tokarz, komendant Straży Miejskiej w Andrychowie.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 08.12.2023 08:47

@Wwbb - A dlaczego tylko 30 zł, czyż nie byłoby lepiej wykupić Panu abonament miesięczny, a nawet pakiet zimowy. Wiesz jaki jest największy problem polskiego szpitalnictwa? Nie jest nim brak lekarzy, pielęgniarek, nawet nie jest nim sprzęt medyczny, którego zresztą jest za dużo, przez co jest on nieproduktywnie wykorzystywany. Największym problemem są Panowie, którzy mieli głęboko w dupie swoje żony, dzieci, własne zdrowie, życie i wywleczeni z jakiegoś rowu żądają luksusowego leczenia za setki tysięcy złotych. A po nieprawej stronie tego samego medalu są udręczone kobiety, przez całe życie wychowujące po kilkoro dzieci, ledwo wiążące koniec z końcem, dla których na koniec dnia nie ma już środków oraz zasobów i bez żadnej pomocy umierające subtelnie w eleganckiej ciszy!

Wwbb, 07.12.2023 22:03

Zastanówcie się nad sobą!!! Czy lepiej dac człowiekowi w potrzebie 30 zł na taksówkę.. Czy przejść obojętnie i na zajutrz pluć sobie w twarz dlaczego tak a nie inaczej!!! Pijany też człowiek może miał problem i zapił!!!! LUDZIE BĄDŹCIE LUDŹMI!!! Jeden drugiego by w łyżce wody utopił!!! Istne zwierzę... do czego ten świat zmierza

budowniczy, 07.12.2023 08:54

Nie popadajmy ze skrajności w skrajność. Straż Miejska czy Policja to nie taksówka. A chłop nie że nie miał pieniędzy na powrót do domu ale po prostu je przepił. Moja Babcia mówiła "kto nie ma w głowie musie mieć w nogach" jak przepił niech idzie na nogach.

tomekх, 07.12.2023 07:47

"Kierowniku daj 5zł. NIE MAM !. To może chociaż opłać mi taksówkę" XD

Człowieklasu, 06.12.2023 23:21

A jak nie macie tematu to przyjrzyjcie się nietrzeźwym kierowcom okolice Andrychowa. To trzeba ukrócić. Zanim wydarzy się tragedia.

titow21, 06.12.2023 21:26

Altruista przed duże A

titow21, 06.12.2023 21:25

Po co ten człowiek pomagający lokalnemu pijakowi robi jeszcze mu zdjęcie przy taksówce , którą zamówił ??? Hmmm...

Zakolog, 06.12.2023 20:20

Jak chcecie mieć newsa i być pierwszymi w Polsce, zamiast anonimowych rozmówców, to coś Wam podrzucę! Dwa dni temu amerykańska firma biotechnologiczna wydała komunikat o zakończeniu badania III fazy skutecznego leku na raka piersi u kobiet. Amerykańskie giełdy już szaleją! Tu macie link do komunikatu - https://www.gene.com/media/press-releases/15011/2023-12-04/genentech-announces-positive-phase-iii-r jak się zainteresujecie to Wasze źródło możecie usunąć.

Zakolog, 06.12.2023 19:01

Wasz empatyczny rozmówca powinien swoje miłosierdzie uskuteczniać nawet codziennie po pięć złotych ale na własny rachunek. Za wywołanie niepotrzebnych czynności służb, fałszywą informację lub wprowadzanie w błąd, Kodeks Wykroczeń przewiduje, chyba 1500,00 złotych grzywny, czyli i tak mu wyjdzie dziesięciokrotnie taniej. Służby są od ratowania życia i zdrowia, a nie przedsiębiorstwem transportowy. Od transportu w naszej Gminie jest jest komunikacja gminna również opłacana z podatków.