reklama

Nowe oblicze dworca. To spodoba się najmłodszym [FOTO]

Gospodarka, MAGAZYN, Wiadomości, 06.12.2023 13:23,
Nowa placówka działa pod patronatem Centrum Nauki Kopernik.
Nowe oblicze dworca. To spodoba się najmłodszym [FOTO]
Praktycznie nieużytkowany od lat budynek dworca kolejowego w Wadowicach zmienił swoje oblicze. Nakładem 15 milionów zł został gruntownie przebudowany i ma teraz nowe funkcje. To nie tylko część przeznaczona dla pasażerów, nowa poczekalnia i planowana w przyszłości restauracja, ale także Stacja Kultury z salą konferencyjną oraz salą ekspozycyjną.

W dworcowych pomieszczeniach powstała także SOWA, czyli Strefa Okrywania Wyobraźni i Aktywności. To 32 taka placówka w Polsce, działająca pod patronatem Centrum Nauki Kopernik. To miejsce ma służyć przede wszystkim najmłodszym, ale nie tylko.

Tak jak w Centrum Nauki Kopernik, w wadowickiej strefie na dworcu najmłodsi mogą przeprowadzać różnego rodzaju doświadczenia, eksperymenty i poznawać naukowe ciekawostki. Atrakcji nie brakuje.

- Dworzec PKP zyskał drugie życie i zupełnie nowe funkcje. Stał się nie tylko nową Stacją Kultury, ale również pierwszym wadowickim centrum nauki, wzorowanym na Centrum Nauki Kopernik, w którym urządzona jest Majsternia i eksponaty do żywej nauki fizyki oraz chemii, nie tylko dla dzieciaków - powiedział Burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

W środę (6.12) SOWA została oficjalnie otwarta.

foto/video: W. Bylica

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy