reklama

Akcja ratownicza, nie żyje małe dziecko

Na sygnale, Wiadomości, 05.12.2023 22:44,
We wtorek (5.12) późnym wieczorem na terenie Andrychowa i okolic rozległy się syreny alarmowe.
Akcja ratownicza, nie żyje małe dziecko
Jak się dowiadujemy, strażacy i zespoły ratownictwa medycznego interwniowali we wtorek przed godziną 22:00, niemal w tym samym czasie, w związku z dwoma akcjami ratowniczymi: w Inwałdzie i Wieprzu.


Dramatyczna akcja miała miejsce w Inwałdzie. W jednym z domów zamieszkałym przez ukraińską rodzinę pilnej pomocy medycznej potrzebowało małe kilkumiesięczne dziecko. Niestety, mimo prowadzonej na miejscu długo akcji ratowniczej i wysiłku ratowników, życia dziecka nie udało się uratować. Na miejsce skierowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który ostatecznie został odwołany.

W tym samym czasie strażacy interweniowali także Wieprzu, gdzie w jednym z domów przy ulicy Kościelnej doszło do zatrucia tlenkiem węgla. Tam pogotowie udzieliło pomocy jednej osobie.

- Nasze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej, wywietrzeniu budynku mieszkalnego oraz sprawdzeniu budynku za pomocą detektora wielogazowego - informują strażacy z OSP Wieprz.

W działaniach w obu miejscowościach uczestniczyli strażacy z JRG Andrychów, OSP Wieprz, OSP Inwałd i pogotowie ratunkowe.

Aktualizacja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mnich7979, 06.12.2023 09:18

A gdzie informacja o wezwanym helikopterze i że dziecko miało 6 miesięcy a i to jest 8 osobowa rodzina z Ukrainy