reklama

Tak zadziałała policja w przypadku wczorajszych poszukiwań 17-latki

Na sygnale, Wiadomości, 06.12.2023 08:45, foto: OSP Zagórnik
Dzięki szybko podjętej akcji 17-latka szybko została odnaleziona.
Tak zadziałała policja w przypadku wczorajszych poszukiwań 17-latki
Komendant wojewódzki wszczął postępowanie dyscyplilarne wobec czterech policjantów w związku z tragiczym zdarzeniem w Andrychowie z 28 listopada. W zeszły wtorek (28.11) 14-letnia dziewczynka kilka godzin spędziła na mrozie w centrum miasta. Na drugi dzień zmarła w szpitalu. Po zdarzeniu wiele zarzutów skierowano w stronę andrychowskiej policji - chodziło nieskuteczną akcję poszukiwawczą zaginionej przez kilka godzin nastolatki.


Tymczasem we wtorek (5.12) jak - już informowaliśmy - także prowadzone były poszukiwania zaginionej nastolatki. Dzięki szybko podjętej akcji 17-latka szybko została odnaleziona.

Policja przedstawiła właścnie szczegoiłowy opis zdarzenia:

5 grudnia br., przed godziną 11, andrychowscy policjanci zostali powiadomieni o zaginięciu 17-letniej mieszkanki gminy Andrychów. Zaginięcie zgłosiła w komisariacie jej matka, która poinformowała, że córka wyszła z domu ubrana nieadekwatnie do warunków pogodowych i nie ma z nią kontaktu, gdyż nie zabrała telefonu komórkowego.

Dyżurny o sytuacji powiadomił przełożonych, po czym wysłał patrole policji do miejsca zamieszkania zaginionej celem przeszukania terenu i rozpytania osób. Ponadto zadysponował na miejsce przewodnika z psem tropiącym, a także powiadomił o poszukiwaniach strażaków. Do dziennikarzy został wysłany komunikat, w którym przekazano rysopis i fotografie 17-latki. Informacja o zaginięciu, tuż po godz. 11 została również wysłana do innych jednostek Policji, w tym do wszystkich patroli z powiatu oświęcimskiego.

W międzyczasie, z operatorem numeru alarmowego 112 skontaktowała się anonimowa zgłaszająca. Przekazała ona, że w autobusie słyszała opowiadanie nastolatki, która chwaliła się, że właśnie uciekła z domu. Zgłaszająca natychmiast wykonała telefon pod numer alarmowy 112, przekazując uzyskane informacje oraz nazwę przystanku, na którym nastolatka wysiadła.

Informacja trafiła do oficera dyżurnego kęckiego komisariatu Policji, który podejrzewając, że sprawa może dotyczyć zaginionej 17 – latki z powiatu wadowickiego, we wskazane miejsce natychmiast wysłał patrole. Po kilkunastu minutach, podczas penetracji jednego z osiedli mieszkaniowych w Kętach funkcjonariusze zauważyli nastolatkę odpowiadającą rysopisowi. Podczas legitymowania potwierdzili, że jest to 17 – latka z powiatu wadowickiego, o czym powiadomili wadowicką Policję. Dziewczyna trafiła do Komisariatu Policji w Kętach, skąd odebrała ją matka.

Podziękowania za prawidłową reakcję.

Podziękowania za prawidłową reakcję należą się anonimowej zgłaszającej, która wiedziała, że tak ważnej informacji nie może zachować dla siebie.

- informuje policja.

foto: OSP Zagórnik

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zakolog, 06.12.2023 09:46

I właśnie tak ma wyglądać konspekt przygotowany do przeprowadzenia ćwiczeń w terenie, zakładający współdziałanie służb. Wszystkie założenia szkolenia zostały wykonane i cele osiągnięte.

titow21, 06.12.2023 09:13

Chyba trzeba utworzyć jakąś organizacje od zaginięć , bo jak ta reszta policjantów co zostanie w służbie będzie zajmować się szukaniem zaginionych to złodzieje będą mieli swój Eden bo jak widać i słychać zaginięcie to niemal chleb powszedni a po medialnej propagandzie to będzie codzienność, a tymczasem koledze już katalizator na osiedlu wycięli ????