reklama

Dwie nastolatki trafiły do szpitala. "Wypaliły nieznaną mieszankę suszu"

Na sygnale, Wiadomości, 06.12.2023 09:37,
Do zdarzenia doszło w piwnicy znajdującej się w bloku na jednym z kęckich osiedli mieszkaniowych.
Dwie nastolatki trafiły do szpitala.
W piątek (24.11) po godzinie 13:00 Pogotowie Ratunkowe oraz Policja interweniowały w piwnicy znajdującej się w bloku na jednym z kęckich osiedli mieszkaniowych. Jak wynikało ze zgłoszenia znajdowały się tam dwie nieletnie, które wezwały pomoc, bo źle się poczuły po wypaleniu suszu roślinnego.


Nieletnie w wieku 15 i 16 lat pod opieką ratowników medycznych trafiły do szpitala na obserwację. Natomiast policjanci zajęli się ustalaniem osoby, która udostępniła im narkotyk.

- W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że susz najprawdopodobniej marihuany, udostępnił 15 – letni mieszkaniec gminy. Został on zatrzymany i trafił do komisariatu Policji. Po wykonaniu czynności ponownie został oddany pod opiekę rodziców - informuje asp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik KOmendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

W tym przypadku do Sądu Rejonowego w Oświęcimiu Wydziału Rodzinnego i Nieletnich, policjanci z Komisariatu policji w Kętach przekazane zostały dwa postępowania. Pierwsze dotyczące czynu karalnego, którego dopuścił się 15 – latek, czyli udzielenia narkotyków innym nieletnim oraz drugie postępowanie dotyczące przejawów świadczących o demoralizacji dwóch nieletnich, które narkotyk wypaliły.

Policjanci przypominają, że czas spędzany poza domem przez nastolatków może stać się okazją do eksperymentowania z papierosami, alkoholem czy narkotykami. W przypadku osób do 18 roku życia, takie zachowanie stanowi przejaw demoralizacji.

źródło: KPP Oświęcim

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy