reklama

Trwa walka o życie 15-latka, który polał się benzyną i podpalił

, Na sygnale, Wiadomości, 05.05.2021 21:00, red
15-latek przebywa obecnie w jednym z krakowskich szpitali.
Trwa walka o życie 15-latka, który polał się benzyną i podpalił
Do tego zdarzenia doszło, jak już informowaliśmy, we wtorek (4.05) w miejscowości Mucharz (powiat wadowicki). Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że 15-latek polał się benzyną i podpalił. Ratownikom udało się uratować jego życie, jednak stan chłopaka lekarze określają jako "skrajnie ciężki". Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem ratowniczym do szpitala w Prokocimiu.

Telewizja Polsat informowała, że chłopak ma poparzone 70% ciała. Aktualnie przebywa w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Prokocimiu.

Na razie nieznane pozostają motywy działania chłopaka. Wiadomo, że czeka go długa droga, aby mógł wrócić do normalnego funkcjonowania.

Na razie lekarze z Prokocimia walczą o jego życie. Pierwszy zabieg przeprowadzili jeszcze we wtorek. - W środę czeka go długa operacja, wymaga przeszczepu skóry. Jest część ciała, która może posłużyć jako dawca. Dojdzie do tego w najbliższym czasie, jak jego stan zdrowia na to pozwoli - mówiła w środę rzeczniczka krakowskiego szpitala Katarzyna Pokorna-Hryniszyn.

foto: OSP Mucharz

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy