reklama

Kilku piratów zatrzymanych w trakcie majówki, doszło do 13 kolizji

Na sygnale, Wiadomości, 05.05.2021 10:40,
Policyjne podsumowanie długiego majowego weekendu na drogach.
Kilku piratów zatrzymanych w trakcie majówki, doszło do 13 kolizji
- Policyjna akcja, która rozpoczęła się 30 kwietnia br. i trwała do 3 maja br., w powiecie wadowickim przebiegła spokojnie - informuje mł. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Nad bezpieczeństwem podróżujących po drogach powiatu, zaangażowanych było łącznie 46 funkcjonariuszy. Bilans wydłużonego weekendu w powiecie wadowickim to 13 kolizji drogowych. Policjanci zatrzymali 2 kierowców, którzy posiadali sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, z których jeden był nietrzeźwy. Ponadto mundurowi zatrzymali prawa jazdy dwóm kierowcom, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h. W tym czasie funkcjonariusze nie odnotowali żadnego wypadku drogowego.


30 kwietnia swoje uprawnienia do kierowania pojazdami straciła kierująca bmw, która w miejscowości Brody przekroczyła dopuszczalną prędkość o 60 km/h oraz kierowca peugeota, który również w Brodach poruszał się z prędkością 107 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”. Kierowcy zostali ukarani mandatami i punktami karnymi, a także zostały im zatrzymane prawa jazdy, które będą mogli odzyskać za trzy miesiące.

Również w piątek, policjanci ruchu drogowego, w miejscowości Chocznia próbowali zatrzymać do kontroli drogowej samochód marki Volkswagen, którego kierowca przekroczył dozwoloną prędkość. Kierowca pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie reagował i zaczął uciekać. Został zatrzymany na ul. Mickiewicza w Wadowicach. Okazało się, że kierujący był nietrzeźwy. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad 1,2 promila alkoholu.

Jakby tego było mało, kierowca kierował samochodem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów orzeczonego wyrokiem Sądu. Kierujący odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, złamanie sądowego zakazu oraz kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

Natomiast 1 maja na Placu Obrońców Westerplatte w Wadowicach, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw, który również posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów, który powinien obowiązywać do 2024 roku. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

- Apelujemy do kierowców o przestrzeganie prawa, rozwagę i rozsądek, a także życzliwość na drodze wobec wszystkich uczestników ruchu drogowego - apelują policjanci.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy