reklama
reklama

13-letni Kacper pilnie potrzebuje krwi

MAGAZYN, Wiadomości, 05.05.2021 07:30,
Młody mieszkaniec Wieprza walczy od życie, przebywa obecnie na oddziale hematologicznym w Krakowie.
13-letni Kacper pilnie potrzebuje krwi
Kacper Pastor z Wieprza ma 13 lat, zmaga się z ostrą białaczką limfoblastyczną. Aktualnie jest leczony na oddziale hematologicznym w Krakowie.

Rodzice zwrócili się o pomoc w postaci oddawania krwi. Można to zrobić np. w punkcie krwiodawstwa przy ul. Karmelickiej 5 w Wadowicach, tel. 33 873 29 56.
Przyjęcia dawców odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 – 11:30.

Rodzina informuje, że w przeprowadzonym przed oddaniem krwi wywiadzie, należy podać imię i nazwisko pacjenta oraz szpital w którym się znajduje: Kacper Pastor, Uniwersytecki Szpital Dziecięcy w Krakowie. Kacper posiada grupę krwi A Rh+, ale krew może oddać każdy.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

FeelFree, 05.05.2021 17:45

"Dzień dobry. Tak w tym momencie brakuje krwi w tej grupie. Zapraszamy. Pozdrawiamy. Dział dawców." Cytat pochodzi z dzisiejszej korespondencji z RCKiK w Krakowie.

FeelFree, 05.05.2021 17:44

@Jan_Korba - oczywiście, że można, ale jest jej mało, bo jest to rzadka grupa i bardzo potrzebna osobom z tą właśnie grupą, bo jak wiadomo krwi innej grupy im nie można przetoczyć. Pozdrawiam.

Jan_Korba, 05.05.2021 11:08

Tak, ale pod dostatkiem jest grupy 0 Rh - którą można przetoczyć.

FeelFree, 05.05.2021 10:11

AKTUALNIE BRAKUJE w naszym województwie właśnie GRUPY KRWI A Rh+, KREW JEST POTRZEBNA. A forma apelu odzwierciedla trudną sytuację rodziny, szpitala i stacji krwiodawstwa. Co do szczegółów technicznych @Jan_Korba - racja, to już dawno tak nie działa, ale może być skuteczniejsze niż "zwykły" apel o zgłoszenie się do stacji krwiodawstwa. P.S. "Dzień dobry. Tak w tym momencie brakuje krwi w tej grupie. Zapraszamy. Pozdrawiamy. Dział dawców."

Jan_Korba, 05.05.2021 08:38

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd! Od około 5 lat nie oddaje się krwi ze wskazaniem na konkretną osobę. Ok, można namawiać do honorowego krwiodawstwa. Z treści tego plakatu wynika, że jest jakiś dramat, że brakuje krwi. Krwi w Polsce nie brakuje, proszę sprawdzić na stronie RCKiK w Krakowie, gdzie są aktualne stany poszczególnych grup. Krew oddawana w donacji trafia do wspólnej puli a następnie jest rozdzielana wg potrzeb do poszczególnych placówek leczniczych. Szkoda, bo wydano pieniądze na przygotowanie plakatów.