reklama
reklama

Koszmar nad Jeziorem Mucharskim! [FOTO]

MAGAZYN, Wiadomości, 05.05.2021 14:00, red
Podczas akcji sprzątania zebrano ponad pół tysiąca worków śmieci.
Koszmar nad Jeziorem Mucharskim! [FOTO]
Nad Jezioro Mucharskie przyjeżdżają, zwłaszcza w weekendy, setki osób. Jak widać, nie wszyscy potrafią zadbać o to miejsce. To fakt, nad jeziorem nie wszystko jest jeszcze zorganizowane, brakuje koszy na śmieci, ale jaki to problem zabrać ze sobą np. pustą butelkę?


Najwidoczniej dla wielu osób jest to problem. Wyrzucają śmieci do krzaków lub zostawiają je na parkingu.

Niedawno pracownicy Urzędu Gminy Mucharz wraz pracownikami Wód Polskich RZGW w Krakowie oraz pracownikami sąsiednich urzędów uczestniczyli wiosennej akcji sprzątania brzegów i okolic Jeziora Mucharskiego. W sumie zebrano ok. 550 worków śmieci.

- Posprzątane zostały najbardziej zanieczyszczone odcinki wzdłuż zbiornika. Z brzegów jeziora oraz z wody sprzątnięto ponownie ogromne ilości plastików, szkła, opakowań po jedzeniu, kosmetykach czy środkach ochrony roślin, a także odpady wielkogabarytowe - informują władze gminy Mucharz.

Samorządowcy apelują: Pamiętajmy, że dbanie o czystość i porządek na obszarach zbiorników wodnych, brzegów i terenów użyteczności publicznej powinno być priorytetem dla całego społeczeństwa. Wszak, tereny naszej Gminy są cenne pod względem walorów turystycznych, krajobrazowych oraz przyrodniczych.

jezioro mucharskie

jezioro mucharskie śmieci

śmieci w lesie
foto: UG Mucharz
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

mc, 05.05.2021 15:28

Moze wpadna urzedasy na pomysł wiem ze to ponad ich siły ale warto spróbować :) rozlokowania fotopułapek w newralgicznych miejscach w których dochodzi do spotykania sie sporej ilosci osób zaśmiecających tereny pozniej straz czy policja odnajdują osoby nie jest teraz naprawde trudne i nakladac mandaty .