reklama
reklama

Straż miejska działa, a samochody jak stały, tak stoją

Na sygnale, Wiadomości, 23.09.2021 09:35, eł
Akcje mundurowych nie zniechęciły kierowców do łamania przepisów.
Straż miejska działa, a samochody jak stały, tak stoją

Ulica Zatorska w Wadowicach, która po przebudowie miała być wolnym od samochodów deptakiem, stała się w praktyce darmowym parkingiem. Kierowcy ignorują zakazy i ograniczenia, a strażnicy miejscy rozkładają ręce.

Trzy tygodnie temu pisaliśmy o akcji Straży Miejskiej w Wadowicach, która zaczęła aktywniej niż zwykle dbać o porządek na ulicy Zatorskiej. Zabrała się za wystawianie mandatów osobom, które tam parkują.

Na ulicę Zatorską bez ograniczeń wjeżdżać mogą tylko samochody służb miejskich i ochrony obiektów, serwisu urządzeń technicznych, a także wchodzące w skład konwojów. Ponadto zakaz wjazdu nie dotyczy pojazdów zaopatrzenia i usług, które jednak powinny przebywać na deptaku jedynie w godz. 18.00-10.00. Również mieszkańcy ulicy mogą na nią wjeżdżać, ale najwyżej na 20 minut.

Niestety, w praktyce wiele samochodów stoi na Zatorskiej od rana do wieczora. Ostatnie działania Straży Miejskiej trochę ograniczyły ilość parkujących tam pojazdów, ale sytuacja nadal jest daleka od ideału. Zatorska wciąż nie przypomina deptaku z prawdziwego zdarzenia.

Ze względu na ograniczoną ilość strażników, nie możemy pilnować tam porządku codziennie przez osiem godzin. Ponadto przy obecnym oznakowaniu, ta ulica nigdy nie będzie w stu procentach wolna od samochodów. Osoby, które mają prawo wjazdu na Zatorską, czyli mieszkańcy zameldowani na niej i ulicach przyległych, według naszego rozeznania dysponują prawie trzydziestoma pojazdami. Nawet gdyby stosowali się do czasowego ograniczenia postoju (a nie ukrywam, że tego nie robią), praktycznie zawsze będą tam jakieś samochody – mówi komendant Straży Miejskiej w Wadowicach Bogusław Brańka.

Jak podkreśla, również kierowcy dysponujący kartą parkingową, czyli dokumentem wydawanym osobom niepełnosprawnym, mają prawo zignorować zakaz wjazdu na Zatorską. – A my nie możemy wobec niej wyciągać żadnych konsekwencji. Myślę, że trzeba będzie pochylić się nad zmianą oznakowania na tej ulicy – twierdzi komendant.

Dodaje, iż problem z kierowcami parkującymi niezgodnie z przepisami nie dotyczy tylko Zatorskiej. – Ale, mając zaledwie pięciu strażników, nie jesteśmy w stanie być wszędzie, gdzie popełniane jest jakieś wykroczenie. A przecież, oprócz zadań z zakresu ruchu drogowego, multum jest innych – mówi Bogusław Brańka.


Foto: Edyta Łepkowska

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy