reklama

Łatwiej będzie wybudować mały dom

Gospodarka, Wiadomości, 20.09.2021 16:50, eł

Sejm przegłosował zmiany w przepisach, umożliwiające budowę budynku mieszkalnego do 70 m2 na zgłoszenie. Teraz nad sprawą pochyli się Senat.

Łatwiej będzie wybudować mały dom

Za przyjęciem nowelizacji Prawa budowlanego oraz ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym głosowało 248 posłów, przeciw było 178, a wstrzymało się 20.


Zmiana przepisów umożliwi postawienie małego domu mieszkalnego (do 70 m2) bez konieczności uzyskania pozwolenia, zatrudniania kierownika budowy i prowadzenia dziennika inwestycji. Aby rozpocząć budowę, wystarczy tylko złożenie zgłoszenia w starostwie.

Dotyczyć to będzie wyłącznie budynków wolnostojących i najwyżej dwukondygnacyjnych. Ponadto obszar oddziaływania takiego domku musi mieścić się w całości na działce, na której został zaprojektowany, a budowa ma być prowadzona „w celu zaspokojenia własnych potrzeb mieszkaniowych inwestora”.

Dodatkowym ułatwieniem będzie wyłączenie możliwości wniesienia przez organ administracji architektoniczno-budowlanej sprzeciwu do dokonanego zgłoszenia takiej budowy. Oznacza to, że można będzie rozpocząć prace budowlane od razu po złożeniu zgłoszenia.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy