reklama
reklama

Spłonęła stodoła, dom udało się ocalić

Na sygnale, Wiadomości, 18.11.2021 09:39, eł

Sytuacja była bardzo niebezpieczna.

Spłonęła stodoła, dom udało się ocalić

Dzisiejszej nocy (18 listopada) tuż przed 1.00, z nieznanych na razie przyczyn wybuchł pożar w Skawicy – Suchej Górze. Ogień pojawił się w budynku gospodarczym, służącym jako stodoła. Sytuacja była o tyle niebezpieczna, że był on połączony z domem. Płomienie w każdej chwili mogły objąć pomieszczenia mieszkalne.

- Gdy strażacy przyjechali, ogień był widoczny na części dachu, a domownicy znajdowali się na zewnątrz. Nie było osób poszkodowanych, ale zagrożony był budynek mieszkalny – relacjonuje Łukasz Białończyk, rzecznik prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej.

W akcji brało udział 12 zastępów strażackich z całej okolicy (68 osób). Udało im się ugasić płomienie, zanim przedostały się do części mieszkalnych. Spaliły się fasada budynku gospodarczego i około 30 procent pokrycia dachu, a jego konstrukcja jest mocno nadwątlona. Zniszczeniu uległy również maszyny stolarskie stojące przy ścianie stodoły. Straty oszacowano wstępnie na około 25 tys. zł, z czego 20 tys. zł dotyczy samego budynku.


Foto: Małopolska Alarmowo

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy