reklama

Sezon na pożary kominów rozpoczęty. Nocna akcja strażaków

, Na sygnale, Wiadomości, 28.08.2021 08:25,
Wprawdzie jeszcze sierpień i wakacje, ale jest zimno. Dlatego niektórzy już dogrzewają domy.
Sezon na pożary kominów rozpoczęty. Nocna akcja strażaków
Strażacy Tomic, Radoczy, Wadowic i Andrychowa interweniowali w piątek (27.08) w nocy w Tomicach na ulicy Floriańskiej, gdzie doszło do pożaru sadzy w kominie w budynku mieszkalnym.

Sytuacja była poważna, ponieważ z komina wydobywał w ogień. Na szczęście nie doszło do rozszczelnienia i większego pożaru.

Pożary sadzy w kominie to w sezonie jesienno-zimowym dosyć częsta sytuacja. Są bardzo niebezpieczne, bo w następstwie może dojść do pożaru poddasza i całego domu.

Strażacy przypominają, że przed sezonem grzewczym konieczna jest wizyta kominiarza, który powinien porządnie sprawdzić i przeczyścić instalację kominową i wentylacyjną.

Należy także utrzymywać porządek w kotłowni, wokół pieca. Czasami mała iskra wystarczy, a może dojść do groźnego pożaru. I oczywiście, trzeba uważać żeby nie przegrzać pieca.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy