reklama

W weekend naszymi drogami przejadą zabytkowe samochody

Kultura - Rozrywka, Wiadomości, 27.08.2021 10:45,
W weekend 28-29 sierpnia Grupa Automobile Beskidy organizuje Rajd Monte Lanckorona 2021 – V Turystyczny Rajd Samochodów Klasycznych – Zabytkowych.
W weekend naszymi drogami przejadą zabytkowe samochody
Impreza odbędzie się w dwóch wariantach – jednodniowym oraz dwudniowym.

Wariant dwudniowy Rajdu będzie składać się z dwóch etapów – sobotniego oraz niedzielnego (28-29.08.2021).

Początek zaplanowano na Rynku w Lanckoronie w sobotę (28.08) w południe.

Atrakcyjna widokowo i rajdowo trasa sobotniego etapu o długości 117 km przebiegać będzie przez malownicze i urokliwe okolice Lanckorony, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Andrychowa, Kocierza, Jeziora Żywieckiego, Żywca, Jeleśni i Korbielowa.

Po drodze zaplanowano kilka punktów kontrolnych. Jeden z nich zlokalizowany będzie w APILANDII interaktywnym Centrum Pszczelarstwa w Kleczy Dolnej. Ekipy spędzą w Apilandii ok 3 godzin (do 15.00.)

Ponadto perełki motoryzacji można podziwiać na rynku w Wadowicach w sobotę od 13:00 do 17:00 i w niedzielę od 10:00 do 14:00

Drugi dzień - drugi etap Rajdu – o długości 92 km – również będzie wypełniony licznymi atrakcjami. Załogi wystartują spod Hotelu Fero Lux w niedzielę. Pojadą drogami przebiegającym przez okolice Jeleśni, Stryszawy, Zawoi, Grzechyni, Makowa Podhalańskiego, Suchej Beskidzkiej oraz Stronia i dotrą na metę Rajdu zlokalizowaną na Rynku w Lanckoronie. Podczas tego etapu na zawodników będą czekać cztery Punkty Kontroli Przejazdu oraz próba sprawnościowa zlokalizowana w Suchej Beskidzkiej (Plac Targowy) a także po raz pierwszy – kilkukilometrowy odcinek próby jazdy na regularność.

Wariant jednodniowy Rajdu odbędzie się w niedzielę 29 sierpnia. Załogi wystartują z Rynku w Lanckoronie w niedzielę (wstępnie około godz. 9 – 9:30). Meta niedzielnego etapu również będzie zlokalizowana na lanckorońskim Rynku. Na startujące załogi będzie czekać trasa o długości 135 km przebiegająca w okolicach Lanckorony, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Stryszowa, Jeziora Mucharskiego, Stryszawy, Zawoi, Grzechyni, Makowa Podhalańskiego, Suchej Beskidzkiej oraz Stronia.

Na trasie zlokalizowanych będzie siedem Punktów Kontroli Przejazdu oraz jedna próba sprawnościowa zlokalizowana w Suchej Beskidzkiej (Plac Targowy).

INFORMACJA PRASOWA


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy