reklama
reklama

Mandat za ognisko ze śmieci w ogródku

Na sygnale, Wiadomości, 27.08.2021 11:55,
Za spalanie odpadów na posesji - mandat i prelekcja o ochronie środowiska.
Mandat za ognisko ze śmieci w ogródku

Policjanci z Ogniwa Patrolowego oświęcimskiej komendy Policji, nałożyli mandat karny na 20 - letniego mieszkańca Polanki Wielkiej, który pod osłoną nocy, wbrew zakazowi, spalał odpady na swojej posesji. Oprócz mandatu sprawca wykroczenia musiał wysłuchać prelekcji dotyczącej zakazu spalania odpadów, obowiązku ich segregacji oraz szkód dla środowiska naturalnego.

W nocy z czwartku na piątek, przed godziną 23, policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące zadymienia w rejonie jednej z ulic na terenie Polanki Wielkiej. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazany rejon, gdzie szybko zlokalizowali posesję, na której właściciel rozpalił ognisko, w którym spalał odpady.

Policjanci poinformowali mężczyznę o obowiązującym zakazie spalania odpadów na terenie posesji, a następnie nakazali ugaszenie ognia. Za popełnione wykroczenie mężczyzna został ukarany mandatem karnym, po czym w krótkiej rozmowie mundurowi przypomnieli 20-latkowi o obowiązku segregacji odpadów, a także szkodach dla środowiska naturalnego, które wywołuje nieodpowiedzialne postępowanie z odpadami.

- Przypominamy, że zgodnie z Ustawą o Odpadach, a także zgodnie z Ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach osoba, która spala śmieci lub odpady zielone w ogródku lub na działce, może zostać ukarana mandatem w wysokości do 500 zł lub też wysoką grzywną w przypadku skierowania sprawy do sądu.

Policjanci i strażacy przypominają, że zabrania się także wypalania łąk, pastwisk, nieużytków, rowów, pasów przydrożnych, szlaków kolejowych oraz trzcinowisk i szuwarów. Sprawca tego wykroczenia podlega karze aresztu albo grzywny. Ponadto zgodnie z kodeksem karnym osoba, która stworzy niebezpieczeństwo zagrażające życiu lub zdrowiu wielu osób, albo spowoduje wysokie straty materialne, podlega karze pozbawienia wolności nawet do lat 10 - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Służby apelują do osób, które dostrzegą tego rodzaju zagrożenie o niezwłoczną reakcję i telefon pod numer alarmowy 112.

źródło: KPP Oświęcim

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

oshin22, 27.08.2021 12:17

Za chwilę dostanie się mandat za koszenie swoją kosiarką swojej trawy (której nie wolno oddać) w swoim ogródku...