reklama

Wadowicki woonerf gotowy

Gospodarka, Wiadomości, 29.08.2021 14:10, DK
Prace na ulicy Lwowskiej w Wadowicach dobiegają końca.
Wadowicki woonerf gotowy

Już wkrótce władze przywrócą ruch na ul. Lwowskiej gdzie powstał tzw woonerf.

Co to jest woonerf? Jak podaje Wikipedia: rodzaj ulicy w strefie zurbanizowanej, na której położono nacisk na wysoki poziom bezpieczeństwa, uspokojenie ruchu i wysokie walory estetyczne (zapewnione m.in. dzięki zagospodarowanym terenom zielonym) przy zachowaniu miejsc parkingowych i funkcji komunikacyjnej z priorytetem dla pieszych i rowerzystów. Woonerf jest w założeniu przestrzenią publiczną, która łączy funkcje ulicy, deptaku, parkingu i miejsca spotkań mieszkańców.

Projekt na odcinek ulicy z priorytetem dla rowerzystów i pieszych powstał jeszcze za czasów poprzedniego burmistrza Mateusza Klinowskiego.

Obecny burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński wprowadził do projektu jedynie kosmetyczne zmiany, jedną z nich jest wysokość krawężników - ponieważ nie będzie to typowy woonerf/deptak a ulica z dwukierunkowym ruchem.

Zobaczcie nasz materiał i posłuchajcie co o inwestycji sądzą mieszkańcy Wadowic.


Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy