reklama

Drożej za śmieci. Na razie w jednej gminie

Gospodarka, Wiadomości, 27.08.2021 17:50, eł

Stawka od osoby podskoczy o 3 zł.

Drożej za śmieci. Na razie w jednej gminie

Gmina Kalwaria Zebrzydowska jest pierwszą w powiecie wadowickim, w której już wiadomo, że opłata za odbiór śmieci wzrośnie od nowego roku. Stawka od osoby będzie wyższa o 3 zł.

Podwyżka do takiej kwoty, jaką obecnie ustalono, pierwotnie planowana była już przed rokiem. Ubiegłoroczny projekt uchwały w tej sprawie zakładał, że opłata za wywóz odpadów od początku stycznia 2021 roku wyniesie 25 zł od osoby miesięcznie. Ostatecznie jednak radni przyjęli niższą stawkę - 22 zł.

W tym roku gmina wyjątkowo wcześnie ogłosiła i rozstrzygnęła przetarg na świadczenie usługi odbioru odpadów. Dlatego decyzja w sprawie opłaty, którą ponosić będą w przyszłym roku mieszkańcy, również zapadła wcześniej niż zwykle - już podczas sierpniowej sesji, która odbyła się wczoraj (26 sierpnia). Radni zgodzili się na podniesienie stawki do 25 zł. Ma ona obowiązywać od początku stycznia.

Władze gminy zapowiadają jednak, że w planach jest wprowadzenie zniżek od tej opłaty - na przykład dla rodzin wielodzietnych czy osób samotnych.

Foto: Pixabay

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy