reklama

Seria kontroli na drogach. Na celowniku głośne samochody

Na sygnale, Wiadomości, 06.09.2023 09:00,
W miniony piątek wieczorem i w nocy policjanci ujawnili aż 94 wykroczenia.
Seria kontroli na drogach. Na celowniku głośne samochody
1 września w godzinach 17:00 - 1:00 policjanci przeprowadzili na drogach działania ukierunkowane na kontrolę stanu technicznego pojazdów z uwzględnieniem pojazdów powodujących nadmierną emisję hałasu.

- Zaangażowani w nie byli policjanci ruchu drogowego z Wadowic oraz funkcjonariusze sąsiednich jednostek powiatu. Tego dnia policjanci wylegitymowali 73 osoby, ujawnili 94 wykroczenia w ruchu drogowym, nałożyli 85 mandatów karnych, z czego 33 mandaty były nałożone na kierujących za stan techniczny pojazdu. Ponadto policjanci skierowali 2 wnioski do sądu o ukaranie i zatrzymali 15 dowodów rejestracyjnych za usterki stanu technicznego - informuje st. asp. Agnieszka Petek, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach.

Policjanci apelują do użytkowników i właścicieli pojazdów o przestrzeganie przepisów dotyczących obowiązku przeprowadzania badań technicznych i dbanie o właściwy stan pojazdu. W szczególności należy sprawdzać sprawność układu jezdnego i hamulcowego, światła oraz na bieżąco uzupełniać płyny eksploatacyjne. Pamiętajmy również o właściwym stanie wycieraczek do szyb. Bez względu na porę roku i warunki pogodowe, wymienione elementy mają szczególne znaczenie w zakresie bezpieczeństwa podczas jazdy.

źródło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy