reklama

Tak rozbudowana zostanie szkoła w Andrychowie [VIDEO]

MAGAZYN, Wiadomości, 05.09.2023 16:10,
Branżowe Centrum Umiejętności ma być gotowe w 2025 roku.
Tak rozbudowana zostanie szkoła w Andrychowie [VIDEO]
Przy okazji powiatowej inauguracji roku szkolnego w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Andrychowie zaprezentowano wizualizację Branżowego Centrum Umiejętności, które powstanie przy placówce.


Branżowe Centrum Umiejętności ma specjalizować się w spedycji. Szkoła zostanie rozbudowana.

- W nowym jednokondygnacyjnym budynku będzie się mieścić pięć dużych pracowni szkoleniowych: spedycji drogowej i telematyki, symulacji obsługi spedycyjnej, procesów spedycyjnych, spedycji intermodalnej, wirtualnej rzeczywistości oraz aula i zaplecze socjalne. Nowy obiekt będzie spełniać wysokie normy w zakresie oszczędzania energii oraz powinien zostać wyposażony w instalację fotowoltaiczną i/lub inne ekologiczne źródła wytwarzające energię. Z kolei przy warsztatach szkolnych zostanie utworzona hala, w której będzie odbywać się część praktyczna szkoleń. Do placówki zostaną zakupione nowoczesne pomoce dydaktyczne, m.in. samochód dostawczy, wózki, kontenery, komputery i laptopy - informują władze powiatu wadowickiego.

Branżowe Centrum Umiejętności ma być gotowe w 2025 roku. Z budżetu państwa pozyskano na ten cel 12 mln, a szacuje się, że cała inwestycja będzie kosztować ok. 15 mln zł. Wszystko zależy od wyników przetargów. Na razie rozstrzygnięto przetarg na projekt inwestycji, który ma być gotowy do końca roku.

Zobaczcie wizualizację planowanej inwestycji:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

lolzewsi, 06.09.2023 05:53

La beton