reklama
reklama

Duża akcja policji na małopolskich drogach

Na sygnale, Wiadomości, 04.09.2023 12:28,
Kontrole w Krakowie i w małopolskich miastach.
Duża akcja policji na małopolskich drogach
W dniach 23, 29 oraz 31 sierpnia br. funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili na krakowskich i małopolskich drogach, także w m.in. w Wadowicach [na zdjęciu].

Mundurowi skontrolowali blisko 400 kierujących, spośród których 325 zostało ukaranych mandatami, 29 zostało pouczonych, natomiast wobec 28 kierowców sporządzono dokumentację, która wraz z wnioskiem o ukaranie zostanie przekazana do sądu.


Niemal 100 kierujących, wobec których zastosowane zostały środki karne to rowerzyści oraz osoby kierujące elektryczną hulajnogą. Ponadto w strefie ograniczonego ruchu ujawnionych zostało 75 wykroczeń. Znaczna część interwencji związana była też z nieprawidłowym parkowaniem pojazdów, m.in. w rejonie skrzyżowań. Dodatkowo w trakcie działań policjanci ujawnili trzy osoby nie posiadające uprawnień do kierowania pojazdami, a jedna z nich okazała się także poszukiwana.

Krakowscy policjanci nie ustają również w walce z nielegalnymi wyścigami. W miniony piątek w godzinach wieczorowo-nocnych przeprowadzili kolejne działania kontrolno-prewencyjne na terenie podkrakowskich miejscowości. W Modlnicy policjanci skontrolowali 44 kierowców zgrupowanych na jednym z parkingów oraz w rejonie stacji paliw. Wobec 36 osób funkcjonariusze zastosowali postępowanie mandatowe, a w 4 przypadkach zatrzymane zostały dowody rejestracyjne w związku z uchybieniami w stanie technicznym pojazdów.

- Działania związane z eliminowaniem zjawiska nielegalnych wyścigów prowadzone są przez krakowskich policjantów cyklicznie i w najbliższym czasie będą kontynuowane - informują małopolscy policjanci.

źródło: małopolska policja
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Zibi33, 04.09.2023 15:15

jak zwykle drenaż kieszeni kierowców , opresyjny aparat państwowy do wyciągania forsy tam gdzie tylko można

obserwator2012, 04.09.2023 12:46

Kiedy z andrychowskich ulic znikną samochody i motocykle wydające dźwięk grubo ponad 100 dB??