reklama
reklama

Ruszyła komunikacja autobusowa pomiędzy Andrychowem a Wadowicami

Gospodarka, Wiadomości, 04.09.2023 05:05, WB
Wśród pierwszych pasażerów - samorządowcy i wojewoda.
Ruszyła komunikacja autobusowa pomiędzy Andrychowem a Wadowicami
Od poniedziałku (4.09) funkcjonuje komunikacja autobusowa pomiędzy Andrychowem a Wadowicami. Oficjalna inauguracja miała miejsce o 4:20, kiedy z Andrychowa wyruszył pierwszy autobus do Wadowic.

To był kurs wręcz pokazowy. Wśród pasażerów byli wiceburmistrz Andrychowa Wojciech Polak, burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, a nawet wojewoda małopolski Łukasz Kmita.


Komunikacja dofinansowana jest z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych (prawie 250 tys. zł do końca roku). To 19 połączeń od poniedziałku do soboty oraz 9 w soboty. Wojewoda zapewniał, że teraz pasażerowie mają pewność, że autobus pojedzie.

Do tej pory wiele osób skarżyło się, że dotychczasowy przewoźnik często kursował nie do końca tak, jak powinno to wynikać z rozkładu jazdy.

Docelowo połączeń ma być więcej.


reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Archanioł Michał, 04.09.2023 21:24

Ci od tej propagandy sukcesu w imię największego zdzisława to już bielmo fanatyzmu na oczach mają. @annap brak tego kursu zwiastuje to co w świecie mechaniki jest nieuniknione. Nie daj boże , oba na raz padną. zdzisiu swój interes przy okazji w pełni załatwił. Jeśli ktoś myślał, że to było dla ludzi, którzy z tej komunikacji korzystają to chyba nie ma wątpliwości. Zakładając pełną dobrą wolę PO PROSTU spartolone.

annap, 04.09.2023 16:52

Autobus o 14.15 z Wadowic nie jechał. W pierwszym dniu to jakaś porażka. O godz. 15 ledwie zmieścili się wszyscy. Podróż do Andrychowa trwała 45, a miało być 35 minut. Zauważyć należy, że z dworca autobus jedzie przez całe prawie Wadowice, przez centrum, w kierunku Mickiewicza i skręca pod szpital, a potem jedzie znowu przez centrum i skręca na ul. Sienkiewicza. W godzinach szczytu, gdy duży ruch i na światłach.. to troszkę nieciekawie to wygląda. Niestety, co stwierdził sam kierowca autobusu na tak wąskie uliczki w tym mieście tak duży autobus nie jest przystosowany. Widzieliśmy, że ledwo przeciska się między autami, przejeżdżając w kierunku starego dworca i potem w drugą stronę. Podsumowując, autobus jedzie za długo i kursów jest za mało. Będzie pasażerom ciężko.. niestety. Poza tym niepotrzebna nam ta jazda przez całe miasto. Podróż na takim odcinku powinna trwać 20-25 minut maksymalnie. Może nie wszystkie kursy muszą jechać pod szpital? Te wcześniejsze kursy, np. na 6 czy 7 rano mogą obyć się bez tego dodatkowego przystanku. Trzeba byłoby to przemyśleć, bo inaczej czeka nas długa droga... do pracy, szkoły i z powrotem.. i duża stara czasu. Może zaprosimy te osoby na zdjęciach powyżej na przejażdżkę o 15 z Wadowic, a nie o 4 rano.... Warto zobaczyć jak to wygląda..

Kola, 04.09.2023 16:36

Czym się to chwalicie, że załatwiliście ludziom komunikację miejską? To jest podstawa aby komunikacja funkcjonowała jak należy a tu jest dramat.

annap, 04.09.2023 09:53

Wyjazd o 6.10 zAndrychowa do Wadowic, a na przystanku końcowym byliśmy o 6.50. Zbyt długa jazda, jak na takim odcinku.

szpp, 04.09.2023 08:10

Piekny dzień dla Andrychowa że janiso zniknął