reklama
reklama

Próby włamań na prywatne posesje? Warto mieć się na baczności

Na sygnale, Wiadomości, 05.01.2022 21:20, eł
Zauważono, że koło zabudowań gospodarczych kręci się młody człowiek.
Próby włamań na prywatne posesje? Warto mieć się na baczności

W Łękach w gminie Kęty mieszkańcy zaobserwowali młodego człowieka, usiłującego włamać się na prywatne posesje. A przynajmniej takie informacje pojawiły się w mediach społecznościowych. Jak się jednak okazuje, nikt nie zgłosił tego na policję. Jeśli włamywacz nie jest tylko wytworem czyjeś wyobraźni, może podejmować kolejne próby.

Na terenie Łęk i prawdopodobnie też innych okolicznych miejscowości dochodzi do prób włamań na prywatne posesje. Podejrzanych widziano głównie w okolicach garaży i innych zabudowań gospodarczych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że sprawcą włamań jest młody mężczyzna w wieku około 20 lat, ale prawdopodobnie ma też dwoje wspólników - chłopaka i dziewczynę. Apelujemy o czujność i obserwację otoczenia” - taka wiadomość pojawiła się wczoraj (4 stycznia) w mediach społecznościowych i została już wielokrotnie udostępniona.

Aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu mówi, że do komisariatu policji w Kętach nie wpłynęły żadne zgłoszenia dotyczące prób włamań w tej okolicy. - Ale lepiej dmuchać na zimne, toteż dobrze by było, gdyby osoba, która zauważyła coś podejrzanego, skontaktowała się z zespołem kryminalnym komisariatu w Kętach albo ze swoim dzielnicowym. Może nawet anonimowo przekazać, że doszło do takich sytuacji. Niekoniecznie telefonicznie, wystarczy mailowo. Każde takie zgłoszenie jest ważne - podkreśla rzeczniczka.


Foto: Pixabay

reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy