reklama

Pracowita noc dla strażaków. Tak dużo zgłoszeń już dawno nie było [FOTO]

, Na sygnale, Wiadomości, 02.07.2019 07:40, red
Pracowita noc dla strażaków. Tak dużo zgłoszeń już dawno nie było [FOTO]
Kobieta trafiła do szpitala po wypadku, do którego doszło w poniedziałek (1.07) w nocy w centrum Stryszowa. Zderzyły się tam dwa samochody. Na miejscu interweniowali strażacy, zespół ratownictwa medycznego oraz policja, która ustala dokładne przyczyny tego zdarzenia.

Za strażakami z całego powiatu wadowickiego bardzo pracowita noc. Jeszcze nie podsumowano, ile dokładnie podjęli interwencji, ale poniedziałek wieczorem i w nocy zgłoszenia na numer alarmowy wpływały niemal cały czas.

Dotyczyły pożarów traw, do których dochodziło po zwarciu przewodów energetycznych. Przede wszystkim jednak strażacy usuwali powalone drzewa i konary, które blokowały drogi. W Kalwarii Zebrzydowskiej wichura zdmuchnęła dachówki z połowy dachu budynku przy ulicy Rólki.

Strażacy pracują także od rana także przy zdarzeniach bez związku z wichurą. W Ryczowie na drodze krajowej nr 44 z ciężarówki wysypała się... przewożona kawa. Trwa sprzątanie. Z kolei w Andrychowie około 7 rano strażacy gasili pożar niewielkiego budynku gospodarczego na ogródkach działkowych przy ul. Beskidzkiej. Sytuacja została szybko opanowana.

W wielu miejscowościach ciągle nie ma prądu. Energetycy cały czas pracują przy usuwaniu awarii.

Na wtorek nie ma już ostrzeżeń synoptyków o ekstremalnych zjawiskach pogodowych.

foto: OSP Stryszów

ANDRYCHÓWfoto: MSz

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy