reklama

Pańska Góra i Zalew Anteckiego w nowej odsłonie. Będą ścieżki rowerowe i pomost spacerowy

, Gospodarka, Wiadomości, 01.07.2019 21:00, PG
Dawne stawy hodowlane wrócą do łask.
Pańska Góra i Zalew Anteckiego w nowej odsłonie. Będą ścieżki rowerowe i pomost spacerowy

W urzędzie miejskim w Andrychowie ogłoszono przetarg na zagospodarowanie przestrzeni na Pańskiej Górze oraz terenów Zalewu Anteckiego poprzez nadanie nowej funkcji terenom dawnych stawów hodowlanych.

Pierwsza część zadania obejmuje budowę rekreacyjnego zbiornika wodnego, wokół którego projektuje się ogólnodostępne tereny rekreacyjne. Druga część zadania obejmuje tereny Parku Miejskiego – Pańska Góra i projektuje się przebudowę istniejących oraz budowę nowych ciągów komunikacyjnych na tym terenie wraz z pozostałą infrastrukturą techniczną.

Roboty obejmują m.in. przebudowę ciągów komunikacyjnych, budowę ścieżek rowerowych w części tzw. „Sadu”, montaż elementów małej architektury, oświetlenia a także pielęgnacja zieleni. Z kolei przy Zalewie Anteckiego nastąpi makroniwelacja terenu zbiornika, budowa tras rowerowych, kładki a także pomostu spacerowego, strefy wypoczynkowej i strefy dla dzieci.

Gmina pozyskała na tę inwestycję prawie 12 mln zł dotacji unijnej.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

MariaAntonina, 03.07.2019 16:54

Proszę ręce trzymać z daleka od Pańskiej Góry. Rewitalizacja terenów zielonych polega na zalaniu betonem i wycince drzew.Na to oczywiście zawsze znajdą się środki. Pańska Góra to nasze zielone płuca i oddech od skwaru w mieście oraz wiecznego korka.Ukojenie dla każdego kto chce chwilę odetchnąć. Stadion to co innego.Trzeba choć trochę kochać to miasto,by to zrozumieć. Ciekawe czy burmistrz w swym rodzimym mieście pozwoliłby na to.Jak widać za pieniądze zrobią wszystko.Człowiek się nie liczy.

Bandit, 02.07.2019 14:21

Na Pańskiej już są trasy rowerowe, majstersztyk

krakowiaczek, 02.07.2019 13:57

Ludzie. W urzędzie nie wiedzą nawet skąd wziąć na strefę. Ciągły popłoch i narady i nerwówka. No to skąd wezmą na ścieżki rowerowe na stawie?

gorce, 02.07.2019 12:34

beskidmaly: z księżyca spadłaś? dotacje dostaje urzad a nie budowlaniec. urzad powinien pilnowac budowy, no chyba ze nikt sie tam nie zna na budowaniu. Zreszta przy takiej skarpie wystarczy zwykłe doświadczenie życiowe, żeby wiedzieć czym to grozi. burmistrzowie chodzili tam, oglądali, fotki sobie szczelali a tego co ważne nie dopilnowali.

beskidmaly, 02.07.2019 11:47

gorce: naprawiac będzie ten co z knocil a nie urzad.Jak wybudowali tak maja. Pieniadze to odda ten co projektowal i budowal .

dr_dick_solomon, 02.07.2019 09:43

Niestety jest to idiotyczny pomysł. Zabetonujmy, wybrukujmy Pańską Górę. Obecnie kto chce korzystać z lasu to korzysta, więc jaki sens ma "mała architektura" i "ciągi komunikacyjne"? Przez te inwestycje stracimy unikatowy charakter tego lasu. Uważam, że powinna odbyć się w tej sprawie debata oraz referendum w gminie.

gorce, 02.07.2019 08:59

Najpierw niech doprowadza strefę do porządku a potem mogą się brać za coś innego. Strefa się obsuwa prywatnej firmie na plecy a burmistrz każe radnemu cicho siedzieć żeby się inwestorzy nie dowiedzieli o katastrofie. Znowu żakolandia prubuje przykryć poważny problem jakim jest strefa przy pomocy mydlenia oczu wizualizacją. I tak to nie powstanie bo trzeba będzie unii oddać dotację za strefę.

Turboplazmotron, 02.07.2019 06:30

Wszystko ładnie(jak to na wizualizacjach).A może w pierwszej kolejności wypadało by wyremontować to co już mamy czyli stadion,korty tenisowe? Za chwilę zobaczymy wizualizację nowej hali sportowej(za miliony) a obecna się rozsypuje.

lojzek, 02.07.2019 03:07

Żeby się nie okazało że inwestycja okaże się taką samą jak cała strefa ekonomicza!A tymczasem upożątkować Wieprzówkę by pasowało na łączeniu z Targaniczanką bo doleje i będzie ups!!!

NIE bo NIE, 01.07.2019 22:09

Brawo dla Burmistrza Żaka! Wszysko da się zrobić jeśli się chce i ciężko pracuje! Może i na 4 kadencję Pan Burmistrz pracuje !