reklama

Wadowice utoną pod zwałami śmieci? Nadal nie podpisano nowej umowy [AKTUALIZACJA]

, Gospodarka, Wiadomości, 01.07.2019 15:20, DK
Nadal brak decyzji w sprawie wywozu śmieci.
Wadowice utoną pod zwałami śmieci? Nadal nie podpisano nowej umowy [AKTUALIZACJA]

Umowa na wywóz śmieci z terenie gminy Wadowice wygasła z końcem czerwca. Nowej nie podpisano, ponieważ do przetargu na wywóz odpadów nie przystąpiła żadna firma. Jak informują urzędnicy z wadowickiego magistratu, śmieci na dzień dzisiejszy nie są wywożone.

Trwają rozmowy na ten temat z różnymi firmami, niestety nawet upoważnione osoby nie wiedzą nic więcej.

Były burmistrz Mateusz Klinowski poinformował o tej sytuacji już w piątek: Niech wiedzą, że to skutek niekompetencji rządzącej dzisiaj Wadowicami ekipy i amatorskiego "audytu" dziennikarza Gazety Polskiej. Właściciele EMPOL mieli już najwyraźniej dość tłumaczenia się z absurdalnych oskarżeń i zrezygnowali ze współpracy z Wadowicami. Czekają nas więc hałdy niepozbieranych śmieci, a za chwilę drastyczna podwyżka opłaty śmieciowej

Przypomnijmy, że niedawno na zlecenie nowego burmistrza Bartosza Kalińskiego opracowano audyt, zarzucając nieudolność spółkom EKO i EMPOL.

Pracownicy spółki EMPOL, również nie posiadają żadnych informacji na temat wywozu śmieci z gminy Wadowice. Trwają rozmowy.

Kto za to odpowiada? Bartosz Kaliński (nowy burmistrz), Paweł Jodłowski (nowy wiceprezez EKO), adw. Piotr Kołcon (nowy członek Rady Nadzorczej EKO) - do tych osób możecie zwrócić się z pytaniami o to, co dalej ze współpracą z EMPOL i gminnym wysypiskiem. O ile zastaniecie ich w pracy - twierdzi radny Mateusz Klinowski na Facebooku.

Sytuacja jest dynamiczna. Będziemy was informować na bieżąco.

xxx

Po południu komunikat w tej sprawie wydały w końcu władze Wadowic:

Szanowni Mieszkańcy Gminy Wadowice,
w związku z ciągle toczącymi się negocjacjami w sprawie odbioru odpadów komunalnych z terenu Gminy Wadowice, chcieliśmy poinformować, że mogą nastąpić utrudnienia w kwestii odbioru przedmiotowych odpadów zgodnie z obowiązującym harmonogramem. Za wszelkie utrudnienia bardzo przepraszamy i zwracamy się z prośbą o wyrozumiałość. Jednocześnie informujemy, że Urząd Miejski w Wadowicach dokłada wszelkich starań, aby jak najszybciej podpisać stosowne umowy -
czytamy w komunikacie magistratu

Żeby było ciekawiej dodajmy, że gmina Wadowice to jedyna gmina w powiecie wadowickim, która posiada czynne wysypisko śmieci w Choczni. Wybudowano je w latach 90-tych za grube miliony za pieniądze podatników. Już kilka lat temu gmina sprzedała jednak większościowe udziały w spółce zarządzającej składowiskiem.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

wolfgang, 01.07.2019 20:59

Co się dziwić , przecież Wadowice wybrały na swojego burmistrza człowieka ciężko chorego , pozostało się im teraz jedynie modlić , do czego gorąco zachęcam tutejszych kapłanów , którzy to do tego wyboru walnie się przyczynili – AMEN !!!

1a9b8c5d, 01.07.2019 19:15

Może szanowni włodarze Gmin zaczną dbać o swoje spółki, aby sytuacja z Wadowic dała do myślenia.Mając swoje podmioty można kształtować rynek i dbać o swoich wyborców. Zyczę powodzenia w myśl zasady najpierw myśl a póżniej rób. Mimo wszystko życzę powodzenia

beskidmaly, 01.07.2019 17:20

Moze ta sytuacja z Wadowic da do myslenia tym którzy obiecywali ze w Andrychowie nie będzie podwyzek oplat za smieci. Oni w Wadowicach myśleli ze jak maja 49% składowiska odpadow to im smieci sama tam zajda. W Polsce jak nie zmieni sie prawo w sprawie gospodarki odpadami i nie bedzie wprowadzonej kaucji za opakowania plastikowe |pety, butelki| to będzie jeszcze niejedna podwyzka i to nie tylko w Andrychowie.

marek-wad, 01.07.2019 16:51

Kto wybrał tego nieudolnego burmistrza?????Przecież to grozi katastrofą epidemiologiczną