reklama

Pijany Irlandczyk jechał lewym pasem jezdni

, Na sygnale, Wiadomości, 01.07.2019 12:15, red
Niewiele brakowało, a doszłoby do zderzenia.
Pijany Irlandczyk jechał lewym pasem jezdni

Policjanci z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji w drodze na służbę zatrzymali pijanego kierowcę, który jechał lewym pasem jezdni. Irlandczyk, który o mały włos nie doprowadził do zderzenia, miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu i zapomniał, że w Polsce obowiązuje prawostronny ruch pojazdów.

Jak informuje policja, do zdarzenia doszło w niedzielny poranek (30.06.) w Zatorze. Tuż po godzinie 5.00 dwaj policjanci Wydziału Kryminalnego jadąc do pracy ulicą Grabskiego zauważyli, że z przeciwka tym samym pasem ruchu wprost na nich jedzie samochód marki Smart.

- Funkcjonariusze chcąc uniknąć zderzenia zjechali na lewy pas, po czym błyskawicznie zawrócili i pojechali za pojazdem. W chwili gdy jego kierowca zatrzymał się przed skrzyżowaniem /pomimo faktu, iż miał pierwszeństwo/ funkcjonariusze błyskawicznie podbiegli do smarta, aby sprawdzić powód dla którego jego kierowca w tak rażący sposób stworzył zagrożenie w ruchu drogowym. Okazało się, że za kierownicą auta siedział 25 – letni nietrzeźwy Irlandczyk, z którego relacji wynikało, że zapomniał, iż Polsce inaczej niż w Irlandii obowiązuje prawostronny ruch pojazdów. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,43 promila alkoholu. W związku z powyższym policjanci powiadomili go zatrzymaniu w związku z popełnieniem przestępstwa drogowego - informuje sp. sztab. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów oraz wysoka kara grzywny.


źródło: policja

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Keson, 01.07.2019 16:25

Pewnie nie wiedział, że jest w Polsce poza tym w IRLANDII można mieć 0,8 promila legalnie