reklama
reklama

Pożar przed świtem. Strażacy mieli problem z dojazdem [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 19.01.2023 09:37, eł
Ogień pojawił się koło komina.
Pożar przed świtem. Strażacy mieli problem z dojazdem [AKTUALIZACJA]

Sidzina to piękna i malownicza miejscowość w powiecie suskim. Niestety, jej położenie w górzystym terenie, choć gwarantuje wspaniałe widoki, wiąże się czasem z niemałymi niedogodnościami. Nie pierwszy już raz strażacy mieli problem dojechać do pożaru w tej miejscowości.

Zgłoszenie o tym, że pali się poddasze domu w wysoko położonej części Sidziny zwanej Wielką Polaną, dotarło do straży pożarnej 19 stycznia o 4.24. Na miejsce zdarzenia ruszyło dziewięć zastępów, w tym cały skład osobowy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Suchej Beskidzkiej oraz druhowie z Ochotniczych Strażach Pożarnych w Sidzinie, Bystrej Podhalańskiej i Osielcu (w sumie 46 strażaków).

Droga do płonącego domu wiodła stromą i zaśnieżoną drogą, częściowo przez las. Dlatego dojazd do niego okazał się prawdziwym wyzwaniem. Najszybciej na miejsce dotarli druhowie na quadach, a dopiero później dojechał samochody gaśnicze. Trzeba im było wcześniej założyć łańcuchy na koła.

Na szczęście, pożar nie zdołał się zbytnio rozprzestrzenić. Pojawił się na poddaszu koło komina i zniszczył część więźby oraz poszycia dachowego. Strażacy musieli wejść do mocno zadymionego budynku wyposażeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych i kamery termowizyjne, by zlokalizować zarzewie ognia. Gdy ugasili płomienie, rozebrali nadpalone elementy konstrukcji dachu i zabezpieczyli go folią. Cała akcja trwała 5 godzin.Foto: Małopolska Alarmowo


reklama

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy