reklama

Obciachowe przystanki przechodzą do historii. Są już nowe

, MAGAZYN, Wiadomości, 18.01.2023 20:14, red
Swego czasu głośno było o sporze o przyszłość przystanków.
Obciachowe przystanki przechodzą do historii. Są już nowe
Starodawne, murowane przystanki przy drodze krajowej w Bulowicach na pewno chluby tej miejscowości nie przynoszą. Stały się miejscem spotkań miłośników tanich trunków. Tego nie opłaca się remontować. Chociaż... W ostatnich latach głośno było o sporze w Bulowicach w tej sprawie.

Swego czasu jeden z radnych stwierdził nawet: - Nasi rodzice to budowali, to jest porządny majątek, trzeba tylko poprawić. Na litość boską, przy tej biedzie jaka się szykuje, nie burzyć tego.


Ostatecznie wyburzono. Na razie dwa - w centrum Bulowic. Niedawno zamontowane zostały tam już nowe wiaty.

- Jako radny Sołectwa Bulowice jestem zadowolony, że po wielu latach dyskusji na temat przystanków autobusowych w naszym sołectwie widać już efekty zmian. Wiem, że część mieszkańców miało i ma sentyment do tych starych murowanych wiat, ale niestety ostatnio były to tylko miejsca do spożywania alkoholu i załatwiania spraw fizjologicznych. Taka jest niestety ich konstrukcja, że zapewniała „kameralność”. Niestety z tych też względów pasażerowie nie chcieli z nich korzystać i zgłaszali wyżej wymienione problemy.
Teraz w centrum Bulowic trwają prace związane z budową peronów i jeszcze w grudniu zamontowane zostaną dwie nowe przeszklone wiaty - mówił niedawno Tomasz Janeczko., radny z Bulowic.

Kilka starych przystanków jeszcze zostało.Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Kola, 18.01.2023 21:10

Jaki jest sens stawiać nowe skoro komunikacja miejska kuleje.