reklama

Popłoch w szkole. Ewakuacja uczniów i pracowników [AKTUALIZACJA]

Na sygnale, Wiadomości, 17.11.2023 12:51, eł

Interweniują strażacy z różnych jednostek.

Popłoch w szkole. Ewakuacja uczniów i pracowników [AKTUALIZACJA]

Popłoch zapanował dzisiaj (17 listopada) w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej. W budynku internatu ktoś podobno rozpylił nieznaną substancję, która mogła być szkodliwa dla zdrowia przebywających tam osób. Dwanaście osób zgłaszało dolegliwości oddechowe.

Wezwano na pomoc straż pożarną. Na miejsce zdarzenia przyjechało 8 zastępów z różnych jednostek. Uczniów, nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły ewakuowano na salę gimnastyczną. Nie tylko tych, którzy przebywali w internacie, ale także wszystkich z sal lekcyjnych i innych pomieszczeń. Wkrótce zapadła decyzja o odwołaniu pozostałych lekcji. Uczniowie (nie ukrywając zadowolenia) rozeszli się do domów.

Ostatecznie jednak nie wykryto w internacie żadnej niebezpiecznej substancji. W każdym razie nie wykazały jej pomiary przeprowadzone przez strażaków. Na wszelki wypadek na miejsce zadysponowano również Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemicznego z Krakowa, która dokona powtórnych pomiarów.

Osiem z dwunastu osób, które zgłaszały niepokojące objawy, trafiło do szpitala na obserwację. Pozostałym udzielono pomocy na miejscu.


Foto: fb / Małopolska Alarmowo

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy