reklama

Podejrzany o zabójstwo partnerki i uprowadzenie dziecka ściągnięty do Polski

Na sygnale, Wiadomości, 31.12.2022 19:07,
Na warszawskim lotnisku wylądował samolot, na którego pokładzie znajdował się konwojowany 25-letni Norweg, podejrzany o zabójstwo w Oświęcimiu byłej partnerki i uprowadzenie 5-letniej córki.
Podejrzany o zabójstwo partnerki i uprowadzenie dziecka ściągnięty do Polski

Do zabójstwa doszło 5 listopada w Oświęcimiu. godzinach popołudniowych Policja została powiadomiona o odnalezieniu przez rodzinę zwłok 26-letniej kobiety w jej mieszkaniu. Na ciele kobiety były rany cięte, które wskazywały, że doszło do zabójstwa. Policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili szczegółowe oględziny, zabezpieczyli ślady kryminalistyczne oraz podjęli czynności mające na celu ustalenie dokładnych okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Intensywna praca funkcjonariuszy pozwoliła na szybkie wytypowanie jej byłego partnera 25-letniego Norwega.

W związku z tym na terenie Polski oraz Europy zostały wszczęte jego poszukiwania. Z ustaleń śledczych wynikało, że pod opieką mężczyzny znajduje się 5-letnia córka pary, w związku z tym ogłoszony został również Child Alert.

Jeszcze tej samej nocy duńscy policjanci na autostradzie w Kopenhadze (Dania) do kontroli drogowej zatrzymali Volkswagena. Za jego kierownicą siedział poszukiwany 25-latek, a na tylnym siedzeniu pojazdu znajdowała się 5-letnia dziewczynka. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do jednostki Policji w Kopenhadze. Dziecko całe i zdrowe zostało przekazane pod opiekę duńskich służb socjalnych, a następnie rodzinie. Wobec mężczyzny podejrzanego o zabójstwo i uprowadzenie dziecka, została wszczęta procedura ekstradycyjna w trybie Europejskiego Nakazu Aresztowania.

W czwartek 25-letni Norweg został przetransportowany drogą lotniczą przez policjantów z Wydziału Konwojowego Biura Prewencji KGP i przekazany policjantom z Komendy Stołecznej Policji celem osadzenia w areszcie.

W najbliższym czasie podejrzany zostanie przewieziony do Małopolski i w Prokuraturze Rejonowej w Oświęcimiu usłyszy zarzuty. Za zabójstwo grozi kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywocie.

źródło: KWP w Krakowie/ film: KSP)

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy