reklama

Podczas antykościelnej pikiety nie złamano prawa

, Na sygnale, Wiadomości, 26.05.2022 16:00, GM
Nie stwierdzono łamania prawa, a pikieta była legalna.
Podczas antykościelnej pikiety nie złamano prawa

Antyklerykalna pikieta zorganizowana w Wadowicach w dniu urodzin Karola Wojtyły - 18 maja - tak wzburzyła niektórych samorządowców, że temat pojawił się w czwartek (26.05) podczas obrad Rady Powiaty w Wadowicach.

Po raz pierwszy uroczystości z okazji urodzin papieża przebiegały towarzystwie antyklerykalnego protestu, który usytuował się przed muzeum - domem rodzinnym Karola Wojtyły w centrum miasta. Uczestnicy happeningu przygotowali transparenty z hasłami: "Kościół kryje pedofilów: Dość milczenia" oraz "Tu mieszka zło". Wielu uczestników kościelnych uroczystości było zniesmaczonych.

Temat poruszyła radna Czesława Wojewodzic, która w czwartek pytała o to szefa Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach. Odpowiedź komendanta Arkadiusza Śniadka nie pozostawia wątpliwości.
- Było to zgromadzenie legalne, zgłoszone w odpowiednim czasie. Mieliśmy tę wiedzę i zabezpieczaliśmy porządek zgromadzenia. Policja nie ma wpływu na to, jakie zgromadzenia są zgłaszane i rejestrowane. Rola policji jest taka, by egzekwować przestrzeganie prawa - zarówno przez uczestników zgromadzenia jak i inne osoby, które się w tam znajdą. Czas i miejsce było niefortunne, ale przepisy nie zakazują zgromadzeń i wyrażania różnych poglądów. Tak też tam było. Odbiór społeczny był tego różny. My tam na miejscu nie stwierdziliśmy złamania prawa i nie było podstaw by interweniować wobec uczestników – mówił komendant policji.
Przypominamy, tak to wyglądało:

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy