reklama

Pijany kierowca zatrzymany o poranku

Na sygnale, Wiadomości, 10.11.2023 13:30,
Po szóstej rano 61–letni mieszkaniec powiatu wadowickiego miał 1,6 promila.
Pijany kierowca zatrzymany o poranku
Policjanci z Ogniwa – Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. 61 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego wsiadł za kierownicę mercedesa mając w organizmie 1,6 promila alkoholu.


Do zdarzenia doszło w czwartek (9.11) rano w Zatorze. - Po godzinie 6:00 na ulicy Orzeszkowej policjanci zauważyli samochód marki Mercedes, który nie trzymał prostego toru jazdy. Funkcjonariusze natychmiast dali kierowcy sygnał do zatrzymania się. Kiedy pojazd zjechał na pobocze mundurowi przystąpili do kontroli drogowej - informuje asp. szt. Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Okazało się, że kierowcą jest 61 – letni mieszkaniec powiatu wadowickiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,6 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi nie krótszy niż 3 lata oraz wysoka grzywna.

źrodło: KPP Wadowice

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy