reklama

McDonald's chce otworzyć kolejną restaurację, ale ma problemy

Gospodarka, Wiadomości, 09.11.2023 16:50, eł

Drugi lokal tej sieciówki w powiecie wadowickim?

McDonald's chce otworzyć kolejną restaurację, ale ma problemy

Spółka McDonald's Polska zamierza uruchomić kolejny bar szybkiej obsługi w powiecie wadowickim, tym razem w samej jego stolicy. Jak się jednak okazuje, trochę niefortunnie wybrała teren pod budowę.

Budowa baru sieci McDonald's w Wadowicach planowana jest przy ulicy Nadbrzeżnej, blisko obwodnicy miasta. Natężenie ruchu drogowego jest tam ogromne, toteż z pewnością nie brakowałoby chętnych, by wstąpić do lokalu na szybki posiłek czy choćby tylko kawę.

Inwestor jednak nie dostał pozwolenia na rozbiórkę istniejących tam budynków, uporządkowanie terenu i budowę nowego obiektu, a wszystko przez - jak dowiadujemy się w wadowickim Starostwie Powiatowym - brak dojazdu. Od niekorzystnej dla siebie decyzji starosty wadowickiego odwołał się do Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie. Tam wskazano, jakie działania spółka musi podjąć, by móc ruszyć z inwestycją na wybranym terenie i skierowano sprawę do ponownego rozpatrzenia w Starostwie Powiatowym w Wadowicach.

- Będziemy to procedować, ale odwołanie do wojewody wręcz pogorszyło sytuację inwestora, który dostał trudniejsze do spełniania warunki niż pierwotnie. Jednym z wariantów jest nawet przebudowa drogi krajowej – mówi wicestarosta powiatu wadowickiego Beata Smolec.

Jeśli inwestorowi uda się przezwyciężyć problemy i wybuduje restaurację, będzie to drugi lokal tej sieci w powiecie wadowickim. Pierwszy został otwarty prawie trzy lata temu w Andrychowie i mimo upływu czasu wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością, której nie uzasadniają ani smak, ani ceny serwowanego tam jedzenia. Pomijając fakt, że jest ono niezdrowe, trudno je uznać za wyjątkowo tanie lub szczególnie apetyczne.

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Nico , 09.11.2023 22:32

Koniczynka,nie chcesz to nie jedz i się nie w...laj jak do polityki bo widzę że ty do wszystkiego masz komentarze...może radnym zostaniesz jak się ujawnisz

Koniczynka, 09.11.2023 20:30

Ani to nie jest tanie, ani dobre, ani zdrowe. Jednym słowem odgrzewane dziadostwo. Bardzo dobre ostatnie zdanie w artykule. Dawidku Mitoraju, 8.90 zł dasz za malutką kawę, dwie frytki i kanapeczke, i po piętnastu minutach jesteś jeszcze bardziej głodny niż przed jedzeniem.