reklama
reklama

Wyrok za pochwalanie zabójstwa policjantów

Na sygnale, Wiadomości, 17.05.2024 14:00, red
Surowa kara dla 40-latka za skandaliczne posty.
Wyrok za pochwalanie zabójstwa policjantów
Pod koniec 2023 roku na facebooku pewien 40-letni mężczyzna z powiatu suskiego zamieszczał publicznie treści, w których pochwalał popełnienia przestępstwa zabójstwa funkcjonariusza Policji, a także wskazując z imienia i nazwiska policjantów, znieważał ich w związku z pełnieniem obowiązków służbowych.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Suchej Beskidzkiej oraz funkcjonariuszy z CBZC w Krakowie. Jego sprawą najpierw zajęli się policjanci i prokurator, a następnie sąd.

Jest finał tej sprawy. Prawomocnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Suchej Beskidzkiej na oskarżonego 40-latka nałożono karę ograniczenia wolności jednego roku i sześciu miesięcy z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej, kontrolowanej pracy na cele społeczne w wymiarze czasu 30 godzin w stosunku miesięcznym, nawiązkę w wysokości 10 000 zł na cel społeczny tj. „Fundację Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach” oraz podanie treści wyroku do publicznej wiadomości poprzez umieszczenie na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej.

- Warto przypomnieć, że znieważenie może przybierać różne formy, począwszy od obraźliwych komentarzy aż po groźby czy ataki personalne. Każdy ruch internauty pozostawia ślad, a wirtualna anonimowość i pozorna swoboda może narazić na odpowiedzialność karną - podreslają policjanci.

źródło: KPP Sucha Beskidzka
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy