reklama
reklama

Pijany kierowca wpadł podczas porannej kontroli

Na sygnale, Wiadomości, 22.02.2023 10:30,
Policjanci z drogówki przerwali jazdę pijanemu kierowcy
Pijany kierowca wpadł podczas porannej kontroli

W poniedziałek rano (20.02) podczas patrolu na terenie gminy Kęty, w Witkowicach na ulicy Kanada policjanci zauważyli samochód marki Volkswagen, którego kierowca nie trzymał prostego toru jazdy.

- W związku z tym mundurowi dali sygnał do zatrzymania się. Kiedy tylko kierowca uchylił okno w drzwiach pojazdu policjanci wyczuwając woń alkoholu potwierdzili swoje spostrzeżenie. Badanie stanu trzeźwości 47 – latka wykazało 1,4 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do Komisariatu Policji. Ponadto zostało mu zatrzymane prawo jazdy - informuje Małgorzata Jurecka, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

źródło: KPP Oświęcim
reklama
News will be here

Zobacz także

Napisz komentarz

Redakcja mamNewsa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy Internautów. Prosimy o kulturalną dyskusję i przestrzeganie regulaminu portalu. Wpisy niezgodne z regulaminem będą usuwane. Dodając komentarz, akceptujesz postanowienia regulaminu. Wszelkie problemy z funkcjonowaniem portalu, usterki, uwagi, zgłoszenia błędów prosimy kierować na: [email protected]

Musisz być zalogowany, aby dodawać komentarze.

Brak komentarzy